Vývojári už majú k dispozícii betaverzie iOS 8.1.1 a OS X 10.10.1

Dva týždne po vydaní finálnej verzie iOS 8.1 pre verejnosť teraz Apple sprístupnil vývojárom ďalšiu pripravovanú aktualizáciu iOS 8.1.1. Aktualizácia sa zameriava najmä na zlepšenie výkonu iOS 8 na starších zariadeniach ako iPhone 4S a iPad 2. Ide o najstaršie podporované zariadenia, pričom ich majitelia sa po nainštalovaní iOS 8 začali sťažovať na spomalenie celého systému. Aktualizácia taktiež odstráni ďalšie známe chyby a nedostatky, ktoré sa v doterajších verziách objavili.

Popri iOS Apple zverejnil pre vývojárov aj prvú aktualizáciu pre OS X Yosemite. Verzia OS X 10.10.1 prichádza tri týždne po vydaní systému pre verejnosť a zatiaľ nie je známe, na aké zmeny sa sústredí. Ostáva len dúfať, že okrem iného prinesie aj riešenie problémov s Wi-Fi pripojením. Mnohým používateľom totiž po nainštalovaní OS X Yosemite prestalo fungovať pripojenie na Wi-Fi siete, ktoré predtým fungovalo bez akýchkoľvek problémov. Vývojári sa majú pri testovaní sústrediť okrem Wi-Fi aj na Exchange účty v Maili a Notification Center.

Máte problémy s iOS 8 alebo OS X Yosemite? Aké? Podarilo sa vám ich vyriešiť alebo dúfate, že ich Apple vyrieši v ďalšej aktualizácii? Podeľte sa o svoje skúsenosti v diskusii pod článkom.

komentárov
 1. zdravim vsetkych a chcel by som sa spytat ci nema niekto problem s vyskakujucimi reklamnymi oknami v Safari. Je to jedna velka hroza, pokial ma niekto skusenost a pozna riesenie budem vdacny za pomoc

  0
  0
 2. Mne po upgrade prestal fungovať Adobe Illustrator CS5.1. Po zapnutí naskočí splashscreen, prebehne inicializácia a potom to padne. Ostatné aplikacie z balíka mi fingujú. Má niekto radu, čo stým? vopred diky

  0
  0
 3. No dúfam, že aspoň 80% problémov tieto Update vyriešia, lebo už som fakt z toho unavený. Pripadám si ako keby som pracoval s Androidom, kde som Reset robil každú chvíľu.

  Problémy sú ale čo sa týka Yosemite a WiFi tak ja osobne som problém nepostrehol ani výpadok som nepostrehol. Ale také niečo ako duplicitné dáta som postrehol až až až a to bol aj dôsledok toho, že som musel urobiť Restore na Mavericks. Je to frustrujúce keď má človek v poznámkach veľa dát a musí lúštiť ktorú vymazať aby skutočnú nevymazal a neprišiel tak o celé dáta.

  Problém s WiFi som postrehol skôr na iOS. Časté výpadky. Ako náhle som pripojený cca 5min až 10min. tak WiFi spadne a musím ho vypnúť a zapnúť a znova chytí.
  To isté aj problém s Mobilnými Dátami. Tak kde som predtým s iOS 7.1.2 nemal absolútne žiaden problém so signálom teraz sotva E-čkovi.

  Ostáva len dúfať, že Update väčšinu problému vyrieši a neprídu žiadne horšie.

  0
  0
 4. Mne zamrza klávesnica pri písaní na cca 10-15 sekúnd, (následne sa mi objaví text napísaný počas zamznutia)
  Keďže sa to opakuje viackrát denne, je to dosť otravné…

  PS: vedette by mi niekto poradiť link na Apple, kam by som mohol chybu nahlásiť?

  (iPhone 5s 64GB, iOS 8.1)

  0
  0
 5. Na Yosemite je divny bug, ktory nedovoli odomknut Security&Privacy pokial nepouzivate ziadne heslo v systeme. Ked kliknem na Lock tak vyskoci sice okno, ktore ked potvrdim bez hesla hned zmizne a zostane to zamknute.
  Zaujimave je, ze napr. v USers&Groups to funguje……
  Ked na skusku zacnem pouzivat iCloud heslo, tak to funguje. Ale co Ti ktori nechcu heslo???

  0
  0
 6. Yosemite (MBP15 Early 2011 novy kupovany 21.12.2012) Lion ani Maverick ziadne problemy po update Yosemite mi pada mail aplikacia asi kazdy den + baterka kde mam 118 cyklov mi zdravie padlo z 93% na 41% po instalacii Yosemite cize Maverick my vydrzal tak 6-7 hod teraz mi vydrzi tak 1-2 hod … fasa :/

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.