Vývojár ukázal, ako funguje split-screen multitasking ukrytý v iOS 8

Vývojár Steven Troughton-Smith zverejnil video, v ktorom máte možnosť vidieť split-screen multitasking pre iPad, ktorý je ukrytý v betaverzii iOS 8. Jeho absencia je jedným z hlavných bodov kritiky zo strany konkurencie, ktorá ponúka možnosť mať vedľa seba otvorené aspoň dve aplikácie už teraz. Špekulácie už v minulosti naznačovali, že na niečom podobnom pracuje aj Apple, no na WWDC 2014 nič podobné nepredstavil. Aj v betaverzii iOS 8 je táto funkcia skrytá a je možné, že si ju Apple necháva až pre väčší model, chýrovaný „iPad Pro“. Funkcia je prezentovaná na iOS simulátore pre Mac, nie na samotnom iOS zariadení. Možnosť, ako pridať druhú aplikáciu, ešte v tejto verzii pripravená nie je.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.