Safari v iOS 8 podporuje animované obrázky .png

Najnovšia generácia mobilného operačného systému od Apple, iOS 8, prináša množstvo noviniek. Nie všetky sú však na prvý pohľad viditeľné a ešte menšiemu množstvu z nich sa Apple priamo venoval. Jednou zo skrytých noviniek je aj podpora animovaných obrázkov .png, tzv. APNG. Pôvodné plány z roku 2004 boli, že tento formát nahradí populárne animované obrázky .GIF. Špecifikácia APNG však bola napokon PNG skupinou v roku 2007 odmietnutá, čo viedlo k tomu, že bol tento formát považovaný za mŕtvy. Jediným významným prehliadačom, ktorý tento formát podporuje okrem iOS 8, je Firefox. Podpora príde aj na OS X, v OS X Yosemite. Otázne je, prečo sa teraz Apple rozhodol pre podporu tohto zabudnutého formátu, a či s ním má v budúcnosti nejaké plány.

Ak je obrázok vyššie animovaný, aj váš prehliadač podporuje animované obrázky .png.

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.