Nový patent Apple popisuje Siri na OS X

Siri je verejnosti k dispozícii už takmer tri roky a prakticky rovnako dlho sa špekuluje, že si nájde svoju cestu aj na OS X. Pôvodne bolo Siri k dispozícii len pre iPhone, neskôr už aj pre iPad, no na OS X stále nie je. Podľa najnovšieho publikovaného patentu však Apple na tejto myšlienke stále pracuje. Žiadosť o patent bola podaná začiatkom tohto roka a posúva možnosti ďaleko za dnešnú možnosť písať text hlasom.

Jednou z popísaných možností je, že bude Siri umiestnené v Docku s tým, že ho môžete spustiť hlasom alebo dotykom. Zaujímavou možnosťou je, že zatiaľ čo vy pracujete na jednej úlohe za pomoci klávesnice a myši, Siri môže robiť inú úlohu, ktorú zadáte hlasom. iOS a OS X sa neustále zbližujú, a tak je zrejme len otázkou času, kedy nám inteligentný osobný asistent Siri bude pomáhať aj na OS X.

komentáre
  1. Jen dodam, ze 10.10 uz ma i Ceske rozpoznavani hlasu.
    Sice offline balik skoro 2GB, ale docela tim jde psat maily v cestine.

    Paradoxni je, ze kontrolu pravopisu v cestine stale nema a tak slovniky z openoffice do library jsou stale nutnosti…

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.