Nový patent Apple popisuje Siri na OS X

Siri je verejnosti k dispozícii už takmer tri roky a prakticky rovnako dlho sa špekuluje, že si nájde svoju cestu aj na OS X. Pôvodne bolo Siri k dispozícii len pre iPhone, neskôr už aj pre iPad, no na OS X stále nie je. Podľa najnovšieho publikovaného patentu však Apple na tejto myšlienke stále pracuje. Žiadosť o patent bola podaná začiatkom tohto roka a posúva možnosti ďaleko za dnešnú možnosť písať text hlasom.

Jednou z popísaných možností je, že bude Siri umiestnené v Docku s tým, že ho môžete spustiť hlasom alebo dotykom. Zaujímavou možnosťou je, že zatiaľ čo vy pracujete na jednej úlohe za pomoci klávesnice a myši, Siri môže robiť inú úlohu, ktorú zadáte hlasom. iOS a OS X sa neustále zbližujú, a tak je zrejme len otázkou času, kedy nám inteligentný osobný asistent Siri bude pomáhať aj na OS X.

komentáre
  1. Jen dodam, ze 10.10 uz ma i Ceske rozpoznavani hlasu.
    Sice offline balik skoro 2GB, ale docela tim jde psat maily v cestine.

    Paradoxni je, ze kontrolu pravopisu v cestine stale nema a tak slovniky z openoffice do library jsou stale nutnosti…

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.