Kupujete používané iOS zariadenie? Skontrolujte si, či nie je blokované na niekoho iného

iOS zariadenia sa tešia veľkej obľube nie len v Apple obchodoch, ale aj na trhu s používaným tovarom. Samozrejme, kúpa z druhej ruky so sebou často prináša mnoho rizík, pričom okrem skrytých vád je dôležité preveriť aj pôvod zariadenia. Apple s iOS 7 priniesol Activation Lock, ktorý blokuje iOS zariadenie na konkrétne Apple ID, pričom nie je možné systém preinštalovať, odstrániť ani inak s ním manipulovať bez toho, aby boli zadané údaje k tomuto pôvodnému kontu. Tento krok sťažil situáciu zlodejom, avšak môže nepríjemne prekvapiť aj menej skúsených kupcov.

Ak už kupujete používaný iPhone, iPod touch či iPad, odporúčame využiť nový nástroj od Apple – „Check Activation Lock Status“. Ako vyčítate z názvu, nástroj skontroluje, či je iOS zariadenie viazané na nejaké Apple ID. Ak by bolo, je pre nového majiteľa nepoužiteľné, až kým nebude odblokované pôvodným majiteľom. Do nástroja pritom stačí zadať IMEI alebo sériové číslo zariadenia. Stav iOS zariadenia môžete overovať tu.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.