Kupujete používané iOS zariadenie? Skontrolujte si, či nie je blokované na niekoho iného

iOS zariadenia sa tešia veľkej obľube nie len v Apple obchodoch, ale aj na trhu s používaným tovarom. Samozrejme, kúpa z druhej ruky so sebou často prináša mnoho rizík, pričom okrem skrytých vád je dôležité preveriť aj pôvod zariadenia. Apple s iOS 7 priniesol Activation Lock, ktorý blokuje iOS zariadenie na konkrétne Apple ID, pričom nie je možné systém preinštalovať, odstrániť ani inak s ním manipulovať bez toho, aby boli zadané údaje k tomuto pôvodnému kontu. Tento krok sťažil situáciu zlodejom, avšak môže nepríjemne prekvapiť aj menej skúsených kupcov.

Ak už kupujete používaný iPhone, iPod touch či iPad, odporúčame využiť nový nástroj od Apple – „Check Activation Lock Status“. Ako vyčítate z názvu, nástroj skontroluje, či je iOS zariadenie viazané na nejaké Apple ID. Ak by bolo, je pre nového majiteľa nepoužiteľné, až kým nebude odblokované pôvodným majiteľom. Do nástroja pritom stačí zadať IMEI alebo sériové číslo zariadenia. Stav iOS zariadenia môžete overovať tu.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.