Cena súčiastok na výrobu jedného iPhonu 6 začína na dvesto dolároch

Podobne ako v minulosti, aj teraz prinášajú stránky IHS iSuppli rozbor komponentov, ktoré nájdeme v najnovšom produkte Apple, vrátane odhadu ich ceny. Ak vezmeme do úvahy len súčiastky, náklady na jeden iPhone 6 začínajú na sume 200 USD za 16 GB model, čo znamená, že Apple má takmer 70% hrubú maržu. Na modeloch s vyššou kapacitou je rozdiel medzi nákladmi na súčiastky a predajnou cenou ešte väčší – 128 GB verzia stojí Apple o 47 USD viac, no predáva sa za cenu o 200 USD vyššiu. Rovnako iPhone 6 Plus je z hľadiska komponentov len o 16 USD drahší, no oproti menšiemu iPhonu 6 má cenu vyššiu o 100 USD. Tieto čísla sú podobné maržiam predchádzajúcim iPhonov a aj tu je dôležité upozorniť na to, že v tejto sume sa neodzrkadľujú žiadne náklady na výskum, vývoj, marketing, distribúciu a množstvo ďalších nákladov, ktoré sú pri tvorbe produktu, akým je iPhone, nevyhnutné.

Toto sú súčiastky iPhonu 6. Zdroj: iFixit

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.