Bolt je ďalším konkurentom pre Snapchat, tentokrát od Instagramu

Instagram uviedol do testovacej prevádzky svoju novú aplikáciu Bolt určenú pre posielanie dočasných správ. Ide teda o priamu konkurenciu pre populárny Snapchat a nakoľko Instagram patrí Facebooku, ide už o druhého konkurenta Snapchatu spadajúceho pod Facebook. Facebook totiž v júni vydal aplikáciu Slingshot, ktorá slúži na odosielanie dočasných správ, no má to jeden háčik – pre prezrenie prijatého obrázku alebo videa musíte poslať aj vy obrázok alebo video. Bolt od Instagramu (patriaceho Facebooku) je však samostatnou aplikáciou, ktorá nevyžaduje prihlasovanie cez Facebook a umožňuje pridávanie kontaktov cez telefónne čísla.

Bolt je zatiaľ dostupný v rámci testovacej prevádzky len v Singapure, na Novom Zélande a v Južnej Afrike. V blízkej budúcnosti by mal byť dostupný globálne.

komentár
  1. trocha to nechapem. ako moze instagram (ktory je vlastneny facebookom) vyrobit aplikaciu, ktorou lezie do kapusty samotnemu facebooku? objasni mi to niekto prosim?

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.