Modbook Pro X – tablet postavený na 15″ Retina MacBooku Pro

Steve Jobs označil dobu po predstavení iPadu „Post PC érou“, v ktorej majú byť v popredí tablety a notebooky naopak v ústraní. Tabletové operačné systémy ako napríklad iOS však stále majú oproti počítačom isté obmedzenia. Novinka na Kickstarteri s názvom Modbook Pro X je určená pre tých, ktorí chcú spojiť plnohodnotný systém OS X s výhodami tabletu. Ide totiž o 15″ Retina MacBook Pro, ktorý je pretvorený na tablet s pripojiteľnou klávesnicou a dotykovým displejom. Displej rozpozná až 2048 úrovní tlaku stylusu, jeho sklon a rotáciu. Spolu s povrchom pripomínajúcim papier tak ide o ideálnu kombináciu pre kreatívnych profesionálov.

Určenie pre profesionálov podmieňuje aj cena – 1999 USD zaplatíte v prípade, že pošlete spoločnosti svoj vlastný Retina MacBook Pro 15″, aby ho prerobili. V prípade objednania kompletného systému (bez zasielania svojho počítača) začína cena na 3999 USD. Projekt v súčasnosti zbiera finančné prostriedky cez Kickstarter s cieľom vyzbierať 150 000 USD (v čase písania článku sa vyzbieraná suma blížila 5000 USD). Prvé kusy sa k zákazníkom dostanú v januári 2015.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.