Bojíte sa, že vás niekto odpočúva? Aplikácia Signal je tu pre vás

Signal je názov najnovšej aplikácie od Open Whisper Systems, ktorá je určená na uskutočňovanie zašifrovaných telefonátov. Je určená pre iPhone a telefonovať cez ňu môžete úplne zadarmo. Telefonáty prebiehajú cez Wi-Fi alebo dátové spojenie a pred odpočúvaním vás ochráni pokročilé šifrovanie ZRTP, ktoré je štandardom v zabezpečovaní hlasovej komunikácie. Po overení vášho telefónneho čísla cez SMS správu aplikácia zobrazí všetky vaše kontakty, ktoré majú taktiež nainštalovaný Signal. Ak chcete zabezpečene telefonovať s niekým, kto Signal nemá, môžete mu poslať pozvánku cez SMS. O tom, že váš hovor je zabezpečený, sa môžete uistiť tým, že si s druhým volajúcim overíte dve kontrolné slová zobrazené na obrazovke iPhonu. Ak sa zhodujú, hovor je zabezpečný.

Signal je v App Store k dispozícii zadarmo, v budúcnosti by v nej malo pribudnúť aj odosielanie zašifrovaných správ.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.