Bojíte sa, že vás niekto odpočúva? Aplikácia Signal je tu pre vás

Signal je názov najnovšej aplikácie od Open Whisper Systems, ktorá je určená na uskutočňovanie zašifrovaných telefonátov. Je určená pre iPhone a telefonovať cez ňu môžete úplne zadarmo. Telefonáty prebiehajú cez Wi-Fi alebo dátové spojenie a pred odpočúvaním vás ochráni pokročilé šifrovanie ZRTP, ktoré je štandardom v zabezpečovaní hlasovej komunikácie. Po overení vášho telefónneho čísla cez SMS správu aplikácia zobrazí všetky vaše kontakty, ktoré majú taktiež nainštalovaný Signal. Ak chcete zabezpečene telefonovať s niekým, kto Signal nemá, môžete mu poslať pozvánku cez SMS. O tom, že váš hovor je zabezpečený, sa môžete uistiť tým, že si s druhým volajúcim overíte dve kontrolné slová zobrazené na obrazovke iPhonu. Ak sa zhodujú, hovor je zabezpečný.

Signal je v App Store k dispozícii zadarmo, v budúcnosti by v nej malo pribudnúť aj odosielanie zašifrovaných správ.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.