Apple a Samsung ukončujú všetky patentové spory mimo USA

Apple a Samsung v spoločnom vyhlásení oficiálne potvrdili ukončenie všetkých aktuálnych súdnych sporov mimo USA. Ukončenie vzájomných súdnych sporov však neprináša žiadne dohody o licencovaní patentov a obidve spoločnosti pokračujú v snahe vyhrať otvorené súdne spory o patenty v USA. Apple postupne urovnáva ukončuje spory so Samsungom podobne, ako sa ich už podarilo ukončiť s Google/Motorola Mobility a HTC. Apple si zrejme uvedomuje, že vynakladanie ďalšieho úsilia a finančných prostriedkov v tomto smere nemá zmysel. Aj vo vyhraných súdnych sporoch sa síce podaril napríklad dočasný zákaz predaja modelov, ktoré porušovali patenty Apple, avšak kým súd rozhodol, tieto modely boli dávno neaktuálne a celý proces robil radosť len právnikom. Apple sa zrejme podarilo dokázať, že konkurencia okopírovala prvý iPhone, avšak zároveň vie, že iná cesta už neexistuje a iPhone nebude jediným dotykovým smartfónom s funkciami originálneho iPhonu na trhu. Dá sa predpokladať, že podobne skončia aj súdne spory v USA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.