Xbox One hry prinesú nové možnosti hrania z obrazoviek tabletov

Xbox One bude ešte viac staviať na prepojení s doplňujúcou aplikáciou SmartGlass, ktorá je k dispozícii aj pre iOS. Vyzerá to tak, že vďaka tejto aplikácii bude možné hrať niektoré hry v co-ope, teda v spolupráci s ďalším hráčom, ktorý bude hrať na tablete. Na tomto princípe je postavený multiplayer na hernej konzole Wii U a vďaka aplikácii SmartGlass ho budú môcť poskytnúť vývojári aj v hrách pre Xbox One.

   

Prvou ukážkou je hra Dead Rising 3, ktorá príde na trh na jeseň spolu s Xbox One. Pri hraní tejto hry budete mať v SmartGlass aplikácii prístup k špeciálnym prvkom ako napríklad letecká podpora, odhaľovanie skrytých vecí či označovanie ceiľov. K hraniu hry si tak budete môcť zavolať kamaráta, ktorý vám bude pri jej hraní asistovať z obrazovky tabletu.

SmartGlass je v App Store k dispozícii zadarmo, v súčasnosti umožňuje napríklad ovládanie Xboxu alebo prístup k herným štatistikám.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?