WWDC 2013 Keynote report #2: Nové MacBooky Air

Keď sa na pódium dostal Phil Schiller, bez väčších okolkov predstavil novú generáciu MacBookov Air. Výnimočný notebook na každý deň prináša zlepšenie v jednej z najdôležitejších oblastí mobilných zariadení – výdrž na batériu. Nové MacBooky Air by vám mali vystačiť na celý pracovný deň. V praxi to znamená pri 11″ MacBooku Air 9 hodín výdrže na batériu, pri 13″ modeloch až 12 hodín. Napriek nižšej spotrebe však nové MacBooky Air prinášajú o 40 % vyšší grafický výkon, výkonnejšie procesory a rýchlejší Wi-Fi štandard 802.11ac (3× rýchlejšie ako 802.11n). Vyšší model vám ponúkne napríklad až 10 hodín prehrávania filmu v iTunes.

Dobrou správou sú aj nové, nižšie ceny. 11″ model so 128 GB SSD začína na 999 USD, 13″ s rovnakým úložným priestorom začína na 1099 USD. Ceny sú teda o 100 USD nižšie.

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Apple vydá nové verzie svojich OS už dnes!

Apple v rámci svojho včerajšieho eventu, na ktorom predstavil nové Apple Watch Series 6, Apple Watch SE, iPad 8 či iPad…