WWDC 2013 Keynote report #1: Úvod

Tento rok sa pred začiatkom WWDC vedelo neobvykle málo o pripravovaných novinkách zo strany Apple. Tim Cook na konferencii D10 sľúbil, že Apple svoje tajnostkárstvo znásobí a zdá sa, že slovo aj dodržal. S istotou sme očakávali predstavenie nového iOS 7 a OS X 10.9, ktoré by mali pod taktovkou Jonyho Iva priniesť vynovený vzhľad, ale podrobnejšie detaily o tom vedel len málokto. Medzi očakávané patrili aj update radov MacBookov, ideálne na novú generáciu Haswell procesorov, nový model stolového Macu Pro alebo nová služba iRadio. Menej pravdepodobne aj inteligentné hodinky alebo konečne revolučná generácia Apple TV.

Tim Cook otvoril WWDC 2013.

Čas na dohady už vypršal, keď v San Franciscu otvoril Tim Cook ďalší ročník konferencie pre vývojárov úvodnou keynote. Netradičný úvod inšpiratívnym videom nasledovali “číselné” úspechy spoločnosti.WWDC 2013 sa koná už 24. krát a lístky na ňu boli vypredané za 71 sekúnd. Obchod App Store oslavuje 5 rokov od spustenia. V obchode sa nachádza 900 tisíc aplikácií, z ktorých je 375 tisíc upravených pre iPady. Spolu boli stiahnuté 50 miliárd krát a vygenerovali vývojárom 10 miliárd dolárov (z až toho polovicu za minulý rok). Kamenných obchodov Apple je už 407 v 14 krajinách a ich navštevnosť dosiahla milión návštev za deň.

Macy používa už 72 milión používateľov. Z toho 35% stihlo za 6 mesiacov prejsť na najnovší OS X Mountain Lion. Tim Cook si neodpustil poznámku voči konkurečnému Windows 8, ktorý používa len 5% celkového počtu používateľov Windows.

V úvodnej časti dostala priestor na pódiu aj nová firma Anki. Prináša do iOS nové možnosti z oblastí robotiky a umelej inteligencie. V rýchlosti predstavili svoj projekt Anki Drive.

komentáre
  1. Maximálna nespokojnosť s iOS7 :( úplne sklamanie, Steve sa v hrobe musí obraciať. Fuj… je to čistá napodobenina Microsoftu. Za čias Steva tvoril Apple dokonalosť, toto je čistá kópia bez inovácie. Radšej mohol dizajn ostať rovnaký ako bol. Pretože to bola dokonalosť, ktorá bola nadčasová.

    :(((

  2. Nesuhlas. iOS potreboval zmodernizovat. Ciste linie, “plochy” tvar atd.. Presne co Ive priniesol. Uz aby sa sedmicka dala instalovat..

  3. hmm ten novy design nic moc, jednoznacne krajsi je aktualny.
    Niekedy asi netreba robit inovacie za kazdu cenu.
    Uvidime aka bude funkcionalita…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť