Tile vám pomôže nájsť stratené veci

Keď neviete nájsť svoje iOS zariadenie či Mac, služba Find My iPhone vám môže pomôcť zistiť, kde sa nachádzajú. Cieľom je lokalizovať zariadenie a odhaliť prípadnú krádež. Napriek pokroku technológií v tomto smere sa nám však stále v bežnom živote stáva, že niečo nevieme nájsť. Ide o bežné veci ako napríklad kľúče. Práve toho sa chytili tvorcovia projektu Tile. Ide o zariadenie využívajúce Bluetooth Low Energy na pripájanie k iOS zariadeniam. Stačí, keď Tile pridáte ku zväzku kľúčov alebo prilepíte na MacBook, a iOS zariadenie vám ukáže, kde bol Tile naposledy videný. Uľahčiť hľadanie môže aj zabudovaný reproduktor v Tile, ktorý na seba vie na pokyn z iOS aplikácie zvukovo upozorniť.

Tile je k dispozícii len pre iOS zariadenia kvôli výbornej podpore Bluetooth 4.0 zo strany Apple. Ak sa rozhodnete prispieť k projektu, získate Tile za predobjednávaciu cenu 18,95 USD. Neskôr sa bude predávať za 25 USD. Batéria v Tile vydrží rok, potom budete potrebovať nový, pričom výrobca ponúka možnosti recyklácie. Viac informácií vrátane možnosti prispieť nájdete na oficiálnych stránkach.

komentárov
 1. Ked bude s GPS…ale pekny napad riesit cez ine zariadenia. Skoda len, ze dosah BT a pokrytie iPhonmi nie je take ako v reklame :)
  A mohli to predavat aspon po 3 kusoch :P

  0
  0
 2. podle obrázku jsem tu velikost čekal 3x menší… a navíc kdyby to vydávalo jen zvuk bude to levnější a praktičtější.. spíš jde o věci doma a poblíž.. a toto bych nechal jako verzi “hon na zloděje”.. ale pro nás v ČR bych jich musel mít aspoň 60ks… vzhledem k faktu, že se krade všechno :D

  0
  0
 3. Mno, mna skor zarazila infoska, ze bateria vydrzi rok a potom sa to moze zlikvidovat. skor by som uvital aby sa ta baterka dala vymenit

  0
  0
 4. Ak sa bateria neda vymenit , tak 25USD je vela. Ja osobne by som potreboval aspon 3 ks= 75USD….platit to kazdy rok …

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.
pokračovanie článku

Vyšiel watchOS 7.3

Okrem aktualizácií iOS a iPadOS Apple vydal aj novú verziu systému pre smart hodinky.