Tile vám pomôže nájsť stratené veci

Keď neviete nájsť svoje iOS zariadenie či Mac, služba Find My iPhone vám môže pomôcť zistiť, kde sa nachádzajú. Cieľom je lokalizovať zariadenie a odhaliť prípadnú krádež. Napriek pokroku technológií v tomto smere sa nám však stále v bežnom živote stáva, že niečo nevieme nájsť. Ide o bežné veci ako napríklad kľúče. Práve toho sa chytili tvorcovia projektu Tile. Ide o zariadenie využívajúce Bluetooth Low Energy na pripájanie k iOS zariadeniam. Stačí, keď Tile pridáte ku zväzku kľúčov alebo prilepíte na MacBook, a iOS zariadenie vám ukáže, kde bol Tile naposledy videný. Uľahčiť hľadanie môže aj zabudovaný reproduktor v Tile, ktorý na seba vie na pokyn z iOS aplikácie zvukovo upozorniť.

Tile je k dispozícii len pre iOS zariadenia kvôli výbornej podpore Bluetooth 4.0 zo strany Apple. Ak sa rozhodnete prispieť k projektu, získate Tile za predobjednávaciu cenu 18,95 USD. Neskôr sa bude predávať za 25 USD. Batéria v Tile vydrží rok, potom budete potrebovať nový, pričom výrobca ponúka možnosti recyklácie. Viac informácií vrátane možnosti prispieť nájdete na oficiálnych stránkach.

 

komentárov
  1. Ked bude s GPS…ale pekny napad riesit cez ine zariadenia. Skoda len, ze dosah BT a pokrytie iPhonmi nie je take ako v reklame :)
    A mohli to predavat aspon po 3 kusoch :P

  2. podle obrázku jsem tu velikost čekal 3x menší… a navíc kdyby to vydávalo jen zvuk bude to levnější a praktičtější.. spíš jde o věci doma a poblíž.. a toto bych nechal jako verzi “hon na zloděje”.. ale pro nás v ČR bych jich musel mít aspoň 60ks… vzhledem k faktu, že se krade všechno :D

  3. Mno, mna skor zarazila infoska, ze bateria vydrzi rok a potom sa to moze zlikvidovat. skor by som uvital aby sa ta baterka dala vymenit

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Návod: Ako si nastavíte widgety v iOS 14

Apple včera vydal veľký update svojho OS pre mobilné zariadenia. Jednou z kľúčových noviniek sú widgety, na ktoré sa teraz pozrieme.