Samsung upravuje svoje mobilné zariadenia tak, aby mali v testoch lepšie výsledky ako v skutočnosti

Apple bol vždy známy tým, že skôr ako na hrubý výkon v GHz, sa sústredí na prezentáciu unikátneho prepojenia hardvéru, softvéru a ich vzájomného prepojenia vo finálnom produkte. Niektorí používatelia však radi porovnávajú hrubý výkon hardvéru napriek tomu, že výkonnejšie zariadenie môže byť kvôli horšie napísanému softvéru vo výsledku pomalšie. S tým zrejme počíta aj Samsung, ktorý použil v operačnom systéme svojich mobilných zariadení špeciálny kód, ktorý je schopný rozpoznať, či ide o aplikáciu na meranie výkonu. Ak áno, takt procesora sa zvýši a nemôže vstúpiť do režimu nízkej spotreby energie.

V praxi to znamená, že napríklad tablet Galaxy Note 3 ponúkne v benchmarkových aplikáciách o 20 % vyšší výkon, ako je k dispozícii pri bežných aplikáciách. Keď sa toto rozpoznávanie benchmarkových aplikácií vypne, sú výsledky značne slabšie. Za podfuk to označil aj Phil Schiller z Apple, ktorý link na originálny článok Ars Technica zverejnil prostredníctvom svojho Twitter účtu.

Nie je to prvý raz, čo Samsung takto klame zákazníkov, podobný trik použili aj v smartfóne Samsung Galaxy S4.

komentáre
  1. Však áno, klasické detičky provonanie v dnešnom svete. To isté aj nemenovaný tabet a telefóny, že jéééj môžem ho dať do vody. Reálne využitie? Nope.

    Bohužiaľ, kto v marketingu vsadí na tuposť zákazníkov, tak ten nikdy neprehlúpy viz. Samsung…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?