Niektorí používatelia majú problém s iMessage, Apple pracuje na náprave

Ak ste od prechodu na iOS zaznamenali problémy s iOS 7, nie ste sami. Množstvo nespokojných používateľov, ktorí sa sťažovali nielen na oficiálnych fórach Applu, sa rozrastá, a tak na situáciu zareagoval aj Apple. Potvrdzuje, že malý počet používateľov môže mať problémiMessage v iOS 7. V súčasnosti pracujú na softvérovej aktualizácii, ktorá by mala problém vyriešiť.

Dočasných riešení je niekoľko, niektorým používateľom stačilo vypnúť a zapnúť iOS zariadenie. Ak vám ani to nepomáha, môžete skúsiť nasledujúci postup. V prvom kroku vypnite iMessage v Settings → Messages, ďalej zresetujte nastavenia siete (Reset networking settings) v Settings → General → Reset a nakoniec opäť spustite iMessage. Nevýhodou tohto postupu je, že zresetovaním sieťových nastavení prídete o všetky zapamätané Wi-Fi heslá.

Zaznamenali ste problémy s iMessage správami aj vy? Ktorý postup vám pomohol?

komentárov
 1. Ano, robi mi to odzaciatku po nainstalovani iOS 7. Tvari sa, ze odosiela a nakoniec nic neposle. Pomohlo zapnutie a vypnutie, ale len tak na pol dna :-) a uz mi to robi znova.

 2. Pripájam sa k tej “malej” skupine ktorá môže mať tento problém. Dosť ma to trápi kedze momentálne som vycestovaný v zahranici a iMessage využívam pomerne často. Vyskúšam uvedený návod možno to pomoze, no vypnutie a zapnutie zariadenia pomohlo len dočasne.

 3. Mám presne ten isty problem pomohlo to na den iMessage použivam velmi často…. Dúfam že aktualizacia sa dostane von čím skôr..

 4. Mne to robí tiež. Skúšal som len reset iPhonu, ktorý mi nepomohol. Jednoducho píšem cez WhatsApp a počkám než dojdem domov z práce na WiFi a potom už ide. Zaujímavé je, že tento problém mám vždy len ráno cca od 6:00. Musím ešte vyskúšať doma, zapnút a vypnúť Wi-Fi, či sa to samé napravý hneď alebo až po čase.

 5. mne to blbne na MacBook pro a neviem si s tým poradiť…
  Ani sa mi nedá prihlásiť…
  no všimol som si, že neodoslalo mi dvakrát na iPhone 4, ale na iPhone 5 mi to fičí.

 6. Tak nakoniec predsa len až reštart iPhonu pomohol.(nie wifi ako som sa domnieval včera)
  Teraz som zistil, že tento BUG sa týka aj môjho iPadu(4.gen), takže nie je to problém len zriedkavý, ale asi dosť častý :-/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?