Nový Nexus 7 bude mať 323 ppi displej

Firma Google včera predstavila novú generáciu svojho 7″ tabletu. Nový Nexus 7 má byť tenší, ľahší a zároveň rýchlejší. Jeho displej bude mať rozlíšenie 1920 na 1200 px, čo pri 7,02″ displeji robí 323 ppi. V USA bude dostupný od 30. júla za 229 USD. Kedy príde na Slovensko zatiaľ nie je známe. Zdá sa, že nový Nexus 7 siahne na popularitu iPadu mini, nielen kvôli nízkej cene, ale aj vďaka kvalitnému displeju. Poháňať ho bude štvorjadrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 a 2 GB RAM. Na výber bude medzi 16 a 32 GB modelom. Google sľubuje výdrž batérie na 9 hodín aktívneho používania.

Posledné dohady naznačujú, že ani druhá generácia iPadu mini nebude mať Retina displej. To určite nahrá do kariet práve Nexusu 7, pokiaľ sa osvedčí nielen v číslach, ale aj pri bežnom používaní. Portál Arstechnica zhrnul niekoľko benchmarkov, podľa ktorých by to nemal byť problém. Už prvý Nexus 7 mal displej s vyšším rozlíšením ako iPad mini, no mnohí napriek tomu aj vyššej cene uprednostnili pohodlnosť iOS pred Androidom. Android sa ale dynamicky vyvíja a Apple by nemal zapať na vavrínoch, ak si chce udržať svoje postavenie medzi 7″ tabletmi.

komentáre
  1. mam rad Apple ako taky… ale musim uznat ze tak ako to urobil google tak tak sa to ma robiť pri uvadzani dalsej generacie produktov obrovsky skok v hw a stale rovnaka cena myslim ze ked iPad mini dostane retinu tak sa jeho cena vyšplhá na uroveň velkeho iPadu ak by apple zostal pri jeho doterajsej cenovej politike.
    a n obhajobu zase treba povedať že nexus 7 II sa teraz zaradil medzi  high-endy a jeho dalsie generacie uz nebudu az take o moc lepsie ale za tu cenu …krasa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Návod: Ako si nastavíte widgety v iOS 14

Apple včera vydal veľký update svojho OS pre mobilné zariadenia. Jednou z kľúčových noviniek sú widgety, na ktoré sa teraz pozrieme.
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?