Nintendo dúfa, že vývojári prenesú svoje hry z iOS na Wii U

Prvá z herných konzol ďalšej generácie, Wii U od Nintenda, je už v predaji takmer pol roka. Veľa vody však nenamútila a hráči ju z rôznych dôvodov odignorovali. Príčiny môžu byť rôzne. Nedostatok kvalitných hier spolu s diskutovateľnými (ne)výhodami ovládača pripomínajúceho tablet však viedli k tomu, že Wii U sa nepredáva ani zďaleka tak dobre ako predchodca Wii a nenapĺňa tak očakávania Nintenda.

Zdroj: Slash Gear

Nintendo sa údajne pokúša túto situáciu riešiť tým, že sa snaží na Wii U pritiahnuť vývojárov z mobilných platforiem ako iOS alebo Android. Ponúka im profesionálny nástroj na jednoduchú konverziuhier z mobilných platforiem priamo na Wii U.

komentárov
  1. Pokemon ?? Seriozne ?? Prilis vela 9gagu. Btw. o importovanie hier sa obavat nemusime, urcite budu radi zvysit svoje zisky a ziskat este vacsi podiel na trhu s hrami.

  2. Macblogger – kamosko ty si asi nevyrastal s GameBoy-om, 9gag s tym nic nema … bola by to najpredavanejsia hra, keby to vyslo na iphone

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?