Adobe sa rozširuje ponuku produktov o nový hardvér

Adobe je známy najmä svojimi softvérovými riešeniami pre kreatívnych profesionálov. Najnovšie však predstavil aj dve hardvérové novinky vyvinuté v spolupráci so spoločnosťou z oblasti priemyselného dizajnu, Ammunition. Prvou z nich je nový stylus Mighty Stylus, ktorý sa s mobilným zariadením spáruje cez nízkoenergetické spojenie Bluetooth, disponuje jedným tlačidlom na zobrazenie menu a dokáže rozpoznať vyvinutý tlak. Adobe aplikácie je pritom možné nakonfigurovať tak, že pracujete iba so stylusom a prsty slúžia len na gumovanie.

   Druhou novinkou, na ktorej Adobe pracuje, je pravítko Napoleon. To stačí umiestniť na vrch obrazovky mobilného zariadenia a v kombinácii so stylusom umožní vytvárať rôzne presné tvary ako čiary či krivky.

Adobe tvrdí, že tieto projekty sú len začiatok, a tak zrejme môžeme v budúcnosti očakávať aj ďalší Adobe hardvér. Konkrétna dostupnosť a cena pre stylus a pravítko však v súčasnosti nie sú známe. Adobe taktiež oznámil že prevádza svoj softvér Creative Suite výlučne na formu predplatného v rámci Creative Cloud, ktoré bude dostupné od júna.

komentár
  1. No neviem načo bude pravítko. Predsa len bez pravítka sa dajú robiť cez rôzne butony rôzne geometrické vecičky a prikladať nejaký predmet na displej a riskovať čiastočky prachu aby ho poškriabali sa mi nezdá príliš rozumné.
    Ale to je skorej otázka pre profi kresličov ako na občasného kresliča ako ja :)
    V čom by ste si vedeli predstaviť výhodu pravítka?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?