iPhone 5s a 5c sa predávajú v pomere 2:1

Už krátko po spustení predaja nových iPhonov sme vás informovali, že o iPhone 5s je až trojnásobne väčší záujem. Najnovšie čísla hovoria o miernom poklese tohto trendu a v súčasnosti predstavuje iPhone 5s 64 % predaných iPhonov a iPhone 5c 27 %, na iPhone 4s vychádza 9 %. Až čas ukáže, aký podiel na tom majú skutočné preferencie zákazníkov, a aký len väčší záujem zákazníkov, ktorí musia mať nový iPhone medzi prvými a logicky tak kupujú vyšší model. Bežní zákazníci možno počkajú s nákupom iPhonu 5c napríklad do vypršania viazanosti. iPhone 5c je na tom lepšie aj z hľadiska skladových zásob, no taktiež zatiaľ nie je jasné, či za to môže nižší záujem alebo lepšie predzásobenie, keďže výrobný proces je oproti 5s efektívnejší vďaka použitiu overených komponentov z iPhonu 5.

komentár
  1. No myslím , že apple předpokládal větší úspěch, dle zahraničních pramenů musel snížit výrobu iphonů na poloviny. Trháky se tentokrát nekonají.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?