Apple sa pripája k skupine požadujúcej väčšiu transparentnosť NSA

Apple sa pridáva k skupine technologických spoločností ako napríklad Facebook, Google, Microsoft a ďalší, a k skupinám obhajujúcim občianske slobody, aby spoločne dosiahli väčšiu transparentnosť zásahov Národnej bezpečnostnej agentúry USA (NSA) do súkromia používateľov. Spolu 63 členov skupiny požaduje informácie o množstve žiadostí vlády o prístup k informáciám o používateľoch, informácie o počte individuálov, účtov alebo zariadení, ktorých informácie boli vyžiadané, a počet žiadostí o prístup k obsahom komunikácie, predplatiteľským informáciám a podobne. Jedným zo spúšťačov iniciatívy bolo odhalenie supertajného programu PRISM, ktorý odhalil zasahovanie americkej vlády do súkromia používateľov prostredníctvom dát, ktoré sú technologické spoločnosti povinné na súdny príkaz poskytnúť.

Podrobnosti o tejto iniciatíve nájdete tu.

Ako ste na tom s online dátami vy? Obávate sa o svoje súkromie? Vadí vám jeho možná strata za cenu údajne vyššej bezpečnosti?

komentárov
  1. Pre NSA sú moje dáta bezvýznamné. Nemám nič, čo by spadalo do okruhu ich záujmu. No viem, že sú ľudia, čo by sa na obsah môjho NB radi pozreli. Takže za mňa, nech si NSA pre svoje interné potreby prezerá moje dáta koľko len chce, ale nech ich nerozposiela kade-tade do sveta.

  2. tieto najvacsie internetove spolocnosti (Facebook, Google, Microsoft…) predavaju nase osobne data za peniaze tak naco toto…

  3. Rozosmiali ma! Facebook, Google a Microsoft obhajujú občianske slobody?! :-D To už skôr by som uveril, keby sa pod to podpísala Čínska vláda.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Návod: Ako si nastavíte widgety v iOS 14

Apple včera vydal veľký update svojho OS pre mobilné zariadenia. Jednou z kľúčových noviniek sú widgety, na ktoré sa teraz pozrieme.
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?