Apple hľadá dodávateľa displejov pre svoj televízor

Aj keď v ostatnom čase špekulácie o pripravovanom Apple televízore utíchli na úkor špekulácií o novom iPhone, iPade či hodinkách iWatch, Apple zrejme pracuje aj na tejto prirpavovanej novinke. V súčasnosti údajne vyhľadáva dodávateľa displejov pre svoj televízor. Malo by ísť o panely s uhlopriečkou medzi 55″ až 65″ s rozlíšením Ultra HD. Do úvahy prichádzajú LG a Sharp, no Apple stále testuje tecnológiu, a tak ešte objednávka panelov nebola uskutočnená.

Zdroj: iDownloadblog­Problémom s Ultra HD displejmi však je ich cena.  Televízor s vyššie uvedenými parametrami stojí v súčasnosti okolo  8000 USD. S takouto cenou by nový Apple televízor určite rekordy nelámal.  Na druhej strane, spustenie jeho predaja je hudbou budúcnosti, a do tej doby by  sa aj ceny mohli vďaka lepším výrobným postupom dostať na rozumnejšiu  úroveň. Len čas ukáže, či Steve Jobs vo svojom životopise neklamal, keď  v súvislosti s trhom televízorom povedal, že na to „konečne  prišiel“.

komentáre
  1. No to dufam ze televízory vyrabat nebudu koli Applovským cenám , ako každy vie Apple nepatrí k cennovo … dostupným firmam . Prosto tato firma ide dolu vodou , na jednej strane vymyslaju s TV a na druhej asi im  moc nevadí že si s.ru na hlavu v style lacnejsí iphone… (odkedy sa tato firma zaujima o strednu vrstvu obyvatelstva ???).A co na to i ovečky ?

  2. Kto je podla teba majoritnym zakaznikom Applu? Vyssia vrstva obyvatelstva? Nedaj sa vysmiat, je to stredna vrstva, ta kupuje tak 90% ich produktov, o hudbe nehovoriac. To len “ovecky” si vlastnictvom jablciek zelaju byt radene k hornym 10 tisic :-)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Návod: Ako si nastavíte widgety v iOS 14

Apple včera vydal veľký update svojho OS pre mobilné zariadenia. Jednou z kľúčových noviniek sú widgety, na ktoré sa teraz pozrieme.