Ako zobraziť zoznam blížiacich sa udalostí v iOS 7 kalendári

iOS 7 prinieslo najväčší redizajn od čias prvého roku. Podľa očakávaní, zmena rozdelila ľudí na dve skupiny. Prvá zmeny privítala s nadšením a považuje ich za svieži vánok do plachiet iOS, druhá by najradšej ostala pri iOS 6. Tak či onak, zatiaľ čo niektoré funkcie pribudli, niektoré zdanlivo ubudli, prípadne sú vyriešené inak. Množstvo zmien sa týka aj predinštalovaného kalendára, kde sa oproti iOS 6 zmenila funkčnosť aj zobrazovanie.

Zdroj: Cult of Mac

iOS 7 kalendár ponúka náhľad na rok, mesiac a týždeň. Všetky sú pritom riešené mierne odlišne od iOS 6, no pre mnohých je veľkým nedostatkom chýbajúci „List view“, teda zoznam blížiacich sa udalostí pekne pod sebou. Stránky AppStorm priniesli tip, ako ho aspoň čiastočne dosiahnuť. Stačí, ak pri otvorenom kalendári kliknete na ikonku lupy v pravom hornom rohu, ktorá slúži pre vyhľadávanie. Podobne ako v List view, aj tu uvidíte usporiadaná zoznam všetkých blížiacich sa aj ukončených udalostí.

Keďže však „oficiálne“ ide o vyhľadávanie, v tomto zobrazení chýba možnosť pridávať udalosti. Aby ste pridali udalosť, musíte ísť o krok späť, napríklad späť k zobrazeniu konkrétneho dňa či týždňa.

Ďalšie tipy pre iOS 7 nájdete v originálnom článku AppStorm.

komentáre
  1. Mna by zaujimalo ako docielim aby mi pisal kalendar v nahlade dna celodenne udalosti. a tiez nasledujuci den mi napise len “Zajtra mate naplanovanu jednu celodennu udalost”
    Predtym mi to ukazovalo aj co to bolo za udalost.
    Neviem to nikde nastavit v hlaseniach, kto mi pomoze? :)

  2. Prestan si robit celodennu udalost a nastav cas od 00:01 do 23:59 :)
    Niekedy je zbytocne bojovat a lahsie je prisposobit sa zmenam ;)

  3. Mam skoro kazdy den v kalendari napisanu udalost a keby som mal na kazdej nastavit cas od 00:01 do 23:59 tak by ma to omrzelo asi po 3 dnoch..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?