Siri tvrdí, že vie aj po japonsky

Osobný asistent Siri, ktorý nájdete na iPhone 4S, je stále v betaverzii. Napriek tomu už od spustenia predaja iPhonu 4S rozumie trom dialektom angličtiny, nemčine a francúzštine. Je prirodzené, že počet podporovaných jazykov sa bude rozširovať. Ako prvé pridú na rad najrozšírenejšie jazyky. Špekulácie pritom naznačovali, že medzi prvými novými jazykmi, ktorým bude Siri rozumieť, budú čínština, japončina a ruština.

Siri nevie udržať tajomstvá.

Napriek tomu, že v nastaveniach Siri si môžete zvoliť len zo spomínaných jazykov – angličtiny, francúzštiny a nemčiny, ak sa Siri opýtate, akým jazykom rozumie, odpoveď vás môže zaskočiť. Odpovie totiž, že rozumie francúštine, angličtine, japončine a nemčine. Japončinu a možno aj iné jazyky Apple zrejme predstaví po boku iPadu 3, o ktorom by sme sa mali dozvedieť viac už 7. marca. Vo FAQ pre Siri na oficiálnych Apple stránkach zistíte, že v roku 2012 by malo Siri rozumieť okrem japončiny aj čínštine, kórejčine, taliančine a španielčine.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
Phil Schiller
pokračovanie článku

Phil Schiller nastupuje do dozornej rady OpenAI

Apple a OpenAI už skôr oznámili, že spoločnosti si nebudú navzájom nič platiť za to, že iOS 18 a macOS Sequioa ponúknu čiastočnú integráciu ChatGPT do svojho inteligenčného rozhrania. No zadarmo to predsa len nebude.