Apple je vďaka iPadu najväčším predajcom počítačov na svete

Už minulý rok predpovedala analytická firma Canalys možnosť, že sa Apple stane najväčším výrobcom počítačov na svete v období štvrtého kvartálu 2011. Podmienkou však je, že do čísel zahrnieme aj predaje iPadov. Vzhľadom na to, že sú dnes iPady „PC-free“ (nie je nutné ich pripájať k počítaču), a pre mnohých sú viac než dostačujúcou náhradou bežných počítačov, nejde o neakceptovateľnú podmienku a iPady môžeme k počítačom prirátať. Ako sa postupne ukázalo popri odhaľovaní dosiahnutých predajov jednotlivých výrobcov, predpoveď sa naplnila. Apple sa skutočne vo štvrtom štvrťroku 2011 stal najväčším výrobcom počítačov. Viac ako 20 miliónov dodaných počítačov tvorí vyše 15 miliónov iPadov a 5 miliónov Macov. To je až 17 % z celkových 120 miliónov „klientských počítačov“, ktoré boli za štvrtý kvartál 2011 dodané. Celý tento trh medziročne vzrástol o 16 %. Ak by sme však nerátali tablety, počítačový trh by zaznamenal 0,4% medziročný pokles.

komentáre
  1. -> iRemeň: jenom ten display mají malý (až na tu televizi, ta má zase mizerné ovládání, Apple si vystačí s 6 čudlíky)

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
Phil Schiller
pokračovanie článku

Phil Schiller nastupuje do dozornej rady OpenAI

Apple a OpenAI už skôr oznámili, že spoločnosti si nebudú navzájom nič platiť za to, že iOS 18 a macOS Sequioa ponúknu čiastočnú integráciu ChatGPT do svojho inteligenčného rozhrania. No zadarmo to predsa len nebude.