Zdá sa vám, že je u nás iPhone 4S drahý? (porovnanie cien s novými krajinami, kde sa iPhone 4S predáva)

Častou výčitkou Slovákov voči Applu je, že sú jeho produkty u nás predražené. Skutočne, ak si porovnáte ceny v USA oproti tým naším, rozdiel je nezanedbateľný. Na druhej strane sa často zabúda na rôzne rozdiely v zdanení, reguláciách a ďalších prekážkach, ktoré u nás zvyšujú cenu. Rozdiely sú veľké aj v prípade iPhonu 4S. Dokonca aj oproti Českej republike u nás, najmä kvôli tomu, že ho predávajú len mobilní operátori a Apple tu nemá zastúpenie ani v podobne online obchodu, stojí iPhone 4S podstatne viac – v ČR začína základný model približne na sume 571 EUR u nás zaňho u operátorov zaplatíte bez viazanosti aspoň 690 EUR. Kým u nás nebude oficiálny online alebo kamenný Apple obchod, iPhone lacnejší zrejme nebude.

Napriek tomu však máme dôvod na radosť. iPhone aj ostatné novinky od Applu sa k nám dostávajú oproti minulosti neporovnateľne rýchlejšie. Za pár mesiacov sa nám sprístupnil iTunes online obchod s hudbou, filmami a spolu so zbytkom Európy sme dostali aj iTunes Match. Niektoré krajiny, do ktorých sa iPhone 4S oficiálne dostáva až teraz, sú na tom omnoho horšie. V piatok, 16. decembra, si mohli iPhone 4S oficiálne zakúpiť už aj zákazníci v Bahrajne, Brazílii, Čile, Egypte, Izraeli, Jordánsku, Kuvajte, Malajzii, Maroku, Peru, Filipínach, Katare, Rusku, Saudskej Arábii, Juhoafrickej republike, Taiwane, Thajsku, Tunisku, Turecku, SAE a Vietname.

A aké tam sú ceny? Napríklad v Brazílii zaplatíte za základný iPhone 4S v prepočte približne 1080 EUR. Môžu za to regulácie týkajúce sa importu. V Rusku začína iPhone 4S na hranici približne 865 EUR. Na druhej strane v Malajzii, Taiwane, Thajsku a SAE sú ceny približne od 535 EUR, teda lacnejšie a podobné tým v USA, kde si neblokovaný 16 GB iPhone 4S kúpite za približne 496 EUR.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend