Špeciálne puzdro pre iPad zlepší signál a ochráni vaše telo pred nebezpečným žiarením

Stále väčšie množstvo mobilných zariadení má stále viac druhov pripojení. Aj keď vo všeobecnosti by všetky tieto siete nemali ľudskému organizmu výrazne škodiť (kým splňajú predpísané normy), určite mu neprospievajú. Na zaujímavú vec upozorňujú výrobcovia nového puzdra Pong. Ak ste si niekedy všimli, že vám na iPade zoslabol 3G signál po tom, čo ste si ho zobrali do ruky alebo ste k nemu pripevnili puzdro, je to spôsobené tým, že iPad obsahuje špeciálny proximity senzor. Ten po tom, čo usúdi, že je iPad blízko k vášmu telu, zabezpečí zníženie výkonu 3G senzoru až o 75 %. Nanešťastie však nevie rozoznať, ak nejde o vaše telo, ale o puzdro, napríklad Smart Cover.

Riešením je, ako inak, nové puzdro Pong. Vďaka otvoru pri proximity senzore a integrovanom obvode, ktorý odvádza žiarenie od vášho tela, skutočne znižuje elektromagnetickú radiáciu až o 80 % pod limity. Tie sú v USA dané úradom FCC pre komunikáciu, ktorý skutočne aj toto puzdro schválil a potvrdil, že funguje.

iPad 2 Pong

Pong takto nielenže zvýši výkon 3G na vašom iPade, ale aj zníži elektromagnetickú radiáciu, ktorá z neho vyžaruje. Okrem úradu FCC, ktorý potvrdil zníženie radiácie, potvrdili funkčnosť tohto puzdra pri teste na stránkach Ars Technica, ktorý sa zameral na praktickú časť – zvýšenie výkonu 3G.

Za nadštandardný výkon a ochranu si však aj nadštandardne zaplatíte. Puzdro Pong pre iPad 2 stojí 100 USD, Smart Cover začína na 39 USD. Viac informácií nájdete na oficiálnych stránkach.

komentáre
  1. Tak to je sila apple a tie ich vecicky, druhy ich uz maju a oni prichadzaju len s malickym doplnkom (asus transformer TF101 origo obal) :-)

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť