Wi-Fi verzia iPadu 2 má kvalitnejší mikrofón ako verzia s 3G

Stránky iLounge prišli so zaujímavým porovnaním kvality mikrofónov jednotlivých verzií iPadu. Okrem verzie s pripojením len cez Wi-Fi si môžete kúpiť aj 3G verziu, ktorá je naviac v USA dostupná vo verzii pre GSM alebo CDMA siete. Jediným rozdielom medzi nimi by mala byť možnosť pripojiť sa na spomínané dátové siete, GPS čip a iný dizajn, keďže 3G verzia má na vrchu plast kvôli anténe.

iPad 3G a Wi-Fi Paradoxne najlacnejšia verzia, teda tá s pripojením len cez Wi-Fi, má mikrofón s najkvalitnejším nahrávaním. V prvej generácii bol mikrofón umiestnený blízko miesta pre pripojenie slúchadiel, na iPade 2 sa posunul do stredu. To znamená, že vo Wi-Fi verzii je v kove, v 3G verzii je v plaste. Zvuk nahraný cez mikrofón na Wi-Fi verzii je oproti 3G verziám čistejší a kvalitnejší. Rozdiel v kvalite je pravdepodobne zapríčinený rôznymi materiálmi, samotný mikrofón by mal byť totožný. Ešte zaujímavejšie je, že mikrofón v 3G verzii pre GSM siete je oproti tomu vo verzii pre CDMA siete relatívne lepší. Okrem rozdielného materiálu na tom preto môže mať svoj podiel aj rušenie spôsobené pripojením na tieto siete.

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.