Po pripojení iPadu 2 Wi-Fi k iPhonu 4 získate okrem 3G internetu aj GPS navigáciu

Za pomerne veľký rozdiel v cenách Wi-Fi a 3G verzie iPadu môže okrem možnosti dátového pripojenia cez 3G aj chýbajúci GPS čip vo Wi-Fi verzii. Absenciu 3G vyriešil Personal Hotspot, funkcia, vďaka ktorej môžete použiť iPhone 4 ako prenosný Hotspot, pripojiť sa naňho z iPadu a využívať tak jeho 3G dáta. Prekvapením však je, že okrem 3G dátového spojenia sa cez Personal Hotspot prenáša aj GPS signál.

iPad Wi-Fi s GPS signálom Informoval o tom používateľ, ktorý testoval navigáciu na iPade Wi-Fi pripojenom na Personal Hotspot iPhonu 4, pričom presná poloha sa prenášala z iPhonu 4 na iPad 2 približne každú minútu, pravdepodobne kvôli šetreniu batérie. iPady Wi-Fi aj staršie iPhony boli vždy schopné zistiť približnú polohu podľa dostupných Wi-Fi sietí, avšak akonáhle neboli žiadne v dosahu, na presnú polohu ste mohli zabudnúť.

   

Otázka je, že ak môžete mať na iPade Wi-Fi dátové spojenie 3G a GPS lokalizáciu z iPhonu 4, aký má zmysel kupovať 3G verziu iPadu? Samozrejme, sú používatelia, ktorí na iPade potrebujú mobilné dáta a GPS stále, a tak sa im príplatok zdá byť menším zlom ako neustále spájanie iPadu s iPhonom cez Wi-Fi. Pre bežných zákazníkov však investícia do iPadu 3G stráca opodstatnenie.

To, či tento postup funguje aj na prvom iPade, sme zatiaľ nemali možnosť odskúšať. Ak s tým máte skúsenosti, neváhajte sa o ne podeliť s ostatnými v diskusii pod článkom.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend