Prvé iPad noviny sú zatiaľ stratové, majú budúcnosť?

The Daily sú prvé noviny vytvorené špeciálne pre iPad. Práve v spolupráci s vydavateľmi The Daily, News Corp, predstavil Apple svoj model predplatného v App Store. The Daily si v americkom App Store môžete stiahnuť zadarmo. Prvé dva týždne odoberania máte taktiež zadarmo, potom sa budete musieť rozhodnúť, či si zaplatíte predplatné. K dispozícii je týždenné predplatné za 0,99 USD/týždeň alebo ročné predplatné za 39,99 USD/rok.

News Corp stratili s The Daily napriek inováciám za uplynulý štvrťrok v až 10 miliónov USD. Príčinou sú hlavne veľké náklady na spustenie týchto prvých „iPad novín“, no ani ich prevádzka nie je práve najlacnejšia – približne 500 000 USD týždenne. Okrem predplatného má spoločnosť zisky samozrejme aj z reklám. Cez App Store si aplikáciu The Daily zatiaľ stiahlo viac ako 800 000 použí­vateľov, avšak nie je známe, koľkí z nich sa rozhodli po vypršaní bezplatného skúšobného obdobia zaplatiť za predplatné. Nevýhodou je aj to, že napríklad u nás si predplatné nemôžete zaplatiť ani keby ste chceli, potrebujete na to americké iTunes konto.

komentáre
 1. … a ze elektronicke publikovanie je najlacnejsia reklama. Marketing v Daily to akosi prepiskol…mali to dat spravit na slovensko a mali by stratu len 100 eur :)

  0
  0
 2. tu piano pýta 2,9 € / mesiac za odpad.
  Tam 2,9€ / mesiac za kvalitu.

  Len nechápem prečo majú také obrovské náklady?

  0
  0
 3. A? Sak nech apple zverejni prve roky “zisku” s iTunes. Traposia ako SK podnikatel, do roka milionar, do dvoch miliarda a poj ho do politiky….calm down hormony chlapci.

  0
  0
 4. tu piano pýta 2,9 € / mesiac za odpad. Tam 2,9€ / mesiac za kvalitu

  za kvalitu ? The faily je bulvarny dennik pod. ako Novy cas/+ 7 dni.
  takze tu sa o ziadnej kvalite neda hovorit

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
Gemini
pokračovanie článku

Kto prinesie vyspelú AI na iOS 18? Apple to nebude

Koncom minulého roka sa objavila správa, podľa ktorej Apple plánuje priniesť rozšírenú AI funkcionalitu na iPhone a ďalšie zariadenia. Výraznou premenou by si mala prejsť Siri, digitálna asistentka, ktorá už skôr zaostávala za konkurentmi, vo svete GPT je však ešte archaickejšia.