Prvé iPad noviny sú zatiaľ stratové, majú budúcnosť?

The Daily sú prvé noviny vytvorené špeciálne pre iPad. Práve v spolupráci s vydavateľmi The Daily, News Corp, predstavil Apple svoj model predplatného v App Store. The Daily si v americkom App Store môžete stiahnuť zadarmo. Prvé dva týždne odoberania máte taktiež zadarmo, potom sa budete musieť rozhodnúť, či si zaplatíte predplatné. K dispozícii je týždenné predplatné za 0,99 USD/týždeň alebo ročné predplatné za 39,99 USD/rok.

News Corp stratili s The Daily napriek inováciám za uplynulý štvrťrok v až 10 miliónov USD. Príčinou sú hlavne veľké náklady na spustenie týchto prvých „iPad novín“, no ani ich prevádzka nie je práve najlacnejšia – približne 500 000 USD týždenne. Okrem predplatného má spoločnosť zisky samozrejme aj z reklám. Cez App Store si aplikáciu The Daily zatiaľ stiahlo viac ako 800 000 použí­vateľov, avšak nie je známe, koľkí z nich sa rozhodli po vypršaní bezplatného skúšobného obdobia zaplatiť za predplatné. Nevýhodou je aj to, že napríklad u nás si predplatné nemôžete zaplatiť ani keby ste chceli, potrebujete na to americké iTunes konto.

Viac článkov na tému

4 komentáre v archíve

 1. romi píše:

  … a ze elektronicke publikovanie je najlacnejsia reklama. Marketing v Daily to akosi prepiskol…mali to dat spravit na slovensko a mali by stratu len 100 eur :)

 2. Moc nízka cena píše:

  tu piano pýta 2,9 € / mesiac za odpad.
  Tam 2,9€ / mesiac za kvalitu.

  Len nechápem prečo majú také obrovské náklady?

 3. MAGZ píše:

  A? Sak nech apple zverejni prve roky “zisku” s iTunes. Traposia ako SK podnikatel, do roka milionar, do dvoch miliarda a poj ho do politiky….calm down hormony chlapci.

 4. stefi píše:

  tu piano pýta 2,9 € / mesiac za odpad. Tam 2,9€ / mesiac za kvalitu

  za kvalitu ? The faily je bulvarny dennik pod. ako Novy cas/+ 7 dni.
  takze tu sa o ziadnej kvalite neda hovorit

Komentáre sú uzavreté.

Partneri

MacBlog newsletter
Inzercia