iPad 2 sa na Slovensku práve začína predávať: ako to vyzerá v predajniach

Dnešný deň je okrem hokejových zanietencov významným aj pre všetkých slovenských fanúšikov značky Apple. Po viac ako roku, kedy sa populárny tablet nedal legálne kúpiť v oficiálnych Apple Premium Reseller predajniach, do nich konečne prichádza. iPad 2 začnú tieto obchody slávnostne ponúkať od siedmej večer. My sme zisťovali, ako sa na predaj pripravovali dve bratislavské predajne vo veľkých nákupných centrách.

iPad 2Ako prvú sme navštívili najstaršiu bratislavskú značkovú predajňu, ktorá sa nachádza v nákupnom centre Polus. O pol piatej poobede sa práve začínali prípravy na to, aby sa predaj iPadu 2 mohol večer zahájiť. Zamestnanec vypratával vystavený tovar z jedného zo stolov. Po našej otázke nám potvrdil, že na tomto stole budú vystavené iPady.

iPad 2

„Na pulte budú iPady, ale zatiaľ nevieme presný počet vystavených kusov,“ povedal nám predajca Miro. Odhadoval však, že to nebude jeden, ale viacero exemplárov. „Príde 38 alebo 39 kusov, z nich budú všetky na predaj, rezerváciu vôbec nemôžeme umožňovať,“ pokračoval.

Personál nám ďalej prezradil, že už o piatej majú v pláne predajňu zatvoriť, aby ju mohli pripravovať a ozdobiť. Začali však ešte skôr ako zatvorili. Predajca vyšiel na stôl, aby zvesil veľký nástenný baner, na jeho miesto má prísť iný, s nadživotnou podobizňou iPadu 2.

iPad 2

Krátko po našom príchode sa do rady na iPad 2 postavil prvý záujemca. Štrnásťročný Fero prišiel aj s otcom, obaja sú veľkí priaznivcovia značky s nahryznutým jablkom. Mladý „applista“ mal dôvody na kúpu premyslené. „HD-čko, dajú sa tam pozerať filmy a má tiež dobré aplikácie,“ vymenoval pravdepodobne prvý slovenský záujemca o oficiálny iPad 2.

„Mali sme aj tri iPady prvej generácie, ale tie sme predali cez internet,“ vyvrátil Fero ilúzie, že by bol v kategórii tabletov nováčik. Myslí si však, že rozdiel medzi prvým a druhým iPadom je dostatočný na to, aby si kúpil novú generáciu. „Bude rýchlejší, praktickejší a dobré je aj to, že cenovo ostáva rovnaký,“ povedal. To, že na tablet si musí počkať dve a pol hodiny mu zjavne neprekážalo.

Neskôr prišla do predajne kartónová škatuľa. Neboli v nej iPady, ale čierne tričká, ktoré dostane každý, kto si kúpi tablet. Reklamné oblečenie deklaruje, že ste sa zúčastnili tejto udalosti a je na nich dokonca vytlačený dnešný dátum.

iPad 2

O štvrť na šesť sme sa zastavili v najnovšej bratislavskej značkovej predajni, ktorá sa nachádza v ružinovskom nákupnom centre Eurovea. Podobne ako predchádzajúci obchod, ani tento zvonku nevyzeral, že by sa chystal na slávnostný predaj.

Keď sme ale vošli dovnútra, všimli sme si podobný vyprázdnený stolík. „Áno, tam budú vystavené iPady,“ potvrdil nám predajca Mišo. Zároveň sa ospravedlnil, že nám nemôže podať informácie o tom, koľko kusov tabletu budú mať na predaj. Je ale pravdepodobné, že ich počet sa nebude odlišovať od počtu prvej predajne.

Predajňa v Eurovei si na prípravu nechala len jednu hodinu. Pri našej návšteve nám personál povedal, že plánujú zatvoriť o šiestej a o siedmej opäť otvoria aj s iPadom v ponuke. Už vtedy však mali vystavené veľké množstvo príslušenstva k iPadu 2 — obaly Smart Cover a iné — na najviditeľnejšom mieste hneď za pokladňou.

iPad 2
Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Inzercia

Partneri

Inzercia

Send this to a friend