Pánsky magazín Playboy pre iPad už v marci – zjemnil Apple pravidlá pre aplikácie s obsahom pre dospelých?

Hugh Hefner zverejnil prostredníctvom svojho Twitter účtu novinku, ktorá poteší všetkých fanúšikov jeho magazínu. Svetoznámy Playboy bude totiž už v marci dostupný aj na iPade. Nepôjde pritom len o nové čísla, ale aj o všetky staré vydania. Samozrejme, pánsky magazín nebude cenzúrovaný, čo naznačuje, že Apple zrejme musel povoliť svoje pravidlá týkajúce sa obsahu pre dospelých.

Carmen Electra Playboy iPad  

Aj toto číslo Playboya si už čoskoro budete môcť prečítať na svojom  iPade, Zdroj: Banned in Hollywood

Práve voči takémuto obsahu mal Apple doteraz výhrady a tvrdo proti nemu zasahoval. Výsledkom bolo, že z App Storu zmizli aj aplikácie, ktoré sa napríklad sústredili na predaj plaviek, no podľa Applu predstavovali ilustračné obrázky modeliek s plavkami nežiadúci sexuálny podtext. Aj keď zatiaľ nevieme, ako presne bude Playboy distribuovaný, Apple zrejme postupne uvoľňuje svoje prísne pravidlá.

S najväčšou pravdepodobnosťou bude sprístupnenie Playboya pre iPad súvisieť s chýrovaným predplatným, o ktorom by už mal Apple pomerne dlho diskutovať s rôznymi vydavateľstvami. Hlavným problémom bola neschopnosť vydavateľstiev pristúpiť na podmienky Applu. Práve nemožnosť predplatného na iOS zariadeniach však predstavuje hlavnú prekážku na ceste úspechu digitálnych novín a časopisov na platformách ako iPad.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend