Nový CEO Applu, Tim Cook, získa milión akcií ako bonus za to, že bude riaditeľom až do roku 2021

img_7456f7d981b2ef55844d37cbb6774937300c5f175295cf386c7b389a9aea4479

Okrem toho, že sa Tim Cook stal riaditeľom (CEO) najhodnotnejšej spoločnosti na svete a nástupcom vizionára Steva Jobsa, má aj ďalší dobrý dôvod na radosť. Od Applu totiž dostal rovný milión akcií spoločnosti. Nezíska ich však hneď, slúžia ako motivácia, aby v Apple pracoval aj v budúcnosti. Prvú polovicu získa 24. augusta 2016, druhú až 24. augusta 2021. Ak by ich mohol zhodnotiť už dnes získal by približne 389 miliónov USD. Samozrejme, akcionári veria, že hodnota akcií Applu bude aj naďalej len rásť, a tak sa hodnota jeho akcií môže vyšplhať ešte vyššie.

Viac článkov na tému

14 komentáre v archíve

 1. Adam píše:

  Pfuu, ten si moze sunky valat

 2. Michal Štyrák píše:

  koľko má Steve?

 3. Paradajka píše:

  Neviem prečo píšete, že Apple je najhodnotnejšou firmou sveta, keď to tak nie je. Bol ním na pár minút po tom, čo predbehol Exxon Mobil, potom sa však veci vrátili do pôvodných koľají. Navyše tieto rebríčky vychádzaju z trhovej kapitalizácie, tá však nezohľadňuje firmy, ktoré nie sú verejne obchodovateľné. Napríklad také Saudi Aramco mala v roku 2010 odhadovanú hodnotu od dvoch do 7 triliónov dolárov, na čo sa nechytá trhová kapitalizácia Apple, IBM a Microsoftu dohromady.

 4. Vaše meno píše:

  prudko zahojeny… no nebude to prechadzka ruzovym sadom… nezavidim nic… good luck Tim :)

 5. Dreamer píše:

  No keby si sunky valal kde by bol Apple dnes? Neuvazuj tak sentimentalne :)

 6. jjjjj píše:

  a komu ten milion akcii ubudne?

 7. DoDhes píše:

  No ty kokos, tak toto je aká bomba! Ako jasné, že má zodpovednosť a všetko, ale toto? Silná motivácia..ale tak môže mu to byť jedno, myslím, že za tie roky, čo sa takto vypracoval a osvedčil už má peňazí aj dosť. Nehovoriac o tom, koľko peňazí sa mu sype od nástupu do “funkcie”. Fandím im..

 8. Speedy píše:

  Cize cena jednej akcie je 389$ ?Hmm…Vlastnit tak par akciii..Ale je to dost za jednu a tusim treba minimalne 10 akcii kupit…

 9. RomanXXII píše:

  Adam, prave naopak! JEDINE co nemoze, je valat si sunky!

 10. Dodo píše:

  Taki poziju :D

 11. stefankelner píše:

  ABY V ROKU PANA 2021 NEBOLO VIACEJ NAPR. LITER PITNEJ VODY, AKO PAPIERIKY, NULY A JEDNOTKY V PC PRISLUSNEJ BANKY …

 12. ach jaj píše:

  Boze, prestante uz s tou najhodnotnejsou firmou na svete. Hodnota akcii spolocnosti neodzrkadluje ani z daleka hodnotu spolocnosti, ale skor doveru investorov. Teda doveru, ktoru dnes sice apple ma, ale zajtra mat nemusi. A s hodnotou firmy (aktiva a pasiva) to neurobi nic, kdezto s hodnotou akci to pojde z kopca.
  Mylite si tu dojmy a pojmy. Ale chapem to, je to momentalny apple hype.

 13. piggee píše:

  Ono je to taka macka vo vreci.. za 10 rokov tu uz ziadny apple byt nemusi…

 14. geminius píše:

  pekny bonus ;)

  inak je fakt zaujimave, ze 5min (dokonca v case burzovych/trhovych vykyvov) na vrchole evidentne staci, aby to bolo podaktorymi klasifikovane ako vrchol permanentny…. – k tej najhodnotnejsej firme na svete ;) alebo snad uz existuje zvlastna kategoria pre firmy, kt tento status patril dlhsie ako 5min a a tie uz sa potom volaju najsamhodnotnejsie ?

Komentáre sú uzavreté.

Inzercia

Partneri

MacBlog newsletter
Inzercia