Motorola predala približne 100 000 kusov svojho tabletu Xoom

iPad 2 považuje väčšina laickej aj odbornej verejnosti za najlepší tablet súčasnosti. Najvážnejším konkurentom sa zdá byť trochu drahší tablet od Motoroly, Xoom. Ten sa v USA začal predávať koncom februára a doposiaľ sa predalo niečo vyše 100 000 kusov. Keďže ide zatiaľ o jediné zariadenie používajúce Android 3.0 „Honeycomb“, podľa štatistík operačných systémov pristupujúcich na Android Market predstavujú tablety Motorola Xoom len 0,2 % zo všetkých Android zariadení. Samozrejme, v porovnaní s iPadom, ktorého prvej generácie sa predalo 300 000 kusov len v prvý deň, a druhá by na tom mala byť ešte lepšie, nejde o veľmi vysoké čísla. Pre Motorolu sú však vzhľadom na trh relatívne priaznivé.

Motorola Xoom
komentárov
 1. Super správa. Kde je konkurencia tak je inovácia a pre končených zákazníkov aj možnosť priaznivejších cien :) Treba si spomenúť ako to trh správal pri cenách mobilov. Možno sa dočkáme aj tabletov pod 300$ s rovnakými ak nie lepšími parametrami ako teraz :)
  Viva inováciám…! :D

 2. Vela vody v Tornale a vela adroid updatov vypadnu kym sa dotknu aspon ipad 1. Uboziak znasilneny prudko komercny OS, silou mocou snaziaci sa dotiahnut na hw/sw ballanced top of the noch iOS. Treba rozumiet tejto snahe ako rychlo kvaske, sikovo zlepenej a nevyladenej pre soc-less komunitu, ktora v egu svojmu apriory neprijme nic co stoji viqc nez 200 ecok, ako sokujuci sok z uspechu vyrobcu iPad a snahe dodat trhu synteticky znasilnenu alternativu. Vzdy tu boli trabanty a vzdy bently, kupujte ludia hluposti aby ste zistili ze vasa pravda je inde a stoji tie peniaze…

 3. Nemyslím si že toto je to “ono” myslim si že ani z ďaleka sa nepribližuje k “Ipadu” 30% ľudi ho kupuje len kôli značke a popularite , ale aj kôli kvalite ktorá je zaručená , o niekolko rokov sa o nieakej motorle xoom ani nebude počut ale Ipad a celkovo apple tu bude dlho ak si budu držať kvalitu  a konfort ktorí apple poskytuje :)

 4. A to ste este nevideli, co planuje Acer:
  http://arstechnica.com/gadgets/news/2011/04/acers-new-honeycomb-tablet-to-compete-with-ipad-on-price.ars

  Pani. Moze mi niekto vysvetlit, kto so zdravym rozumom si kupi nieco taketo s nedoladenym Androidom, bez aplikacii, s vacsou hrubkou, hmotnostou, shitnym displejom, slabou bateriou, v lacnom plastiku za cenu o 50 USD mensiu?

  Apple nachytal zase lepicov so stiahnutymi nohavicami (zlepime dako HW, nalepime lubovolny OS ktory najdeme a snad nejak to bude zlepene).

  Nemozu konkurovat ani kvalitou, ani cenou a softwarom uz vobec nie (kedze ziadny SW nemaju)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?