Motorola predala približne 100 000 kusov svojho tabletu Xoom

iPad 2 považuje väčšina laickej aj odbornej verejnosti za najlepší tablet súčasnosti. Najvážnejším konkurentom sa zdá byť trochu drahší tablet od Motoroly, Xoom. Ten sa v USA začal predávať koncom februára a doposiaľ sa predalo niečo vyše 100 000 kusov. Keďže ide zatiaľ o jediné zariadenie používajúce Android 3.0 „Honeycomb“, podľa štatistík operačných systémov pristupujúcich na Android Market predstavujú tablety Motorola Xoom len 0,2 % zo všetkých Android zariadení. Samozrejme, v porovnaní s iPadom, ktorého prvej generácie sa predalo 300 000 kusov len v prvý deň, a druhá by na tom mala byť ešte lepšie, nejde o veľmi vysoké čísla. Pre Motorolu sú však vzhľadom na trh relatívne priaznivé.

Motorola Xoom
Viac článkov na tému

5 komentáre v archíve

 1. Gratulujem píše:

  Super správa. Kde je konkurencia tak je inovácia a pre končených zákazníkov aj možnosť priaznivejších cien :) Treba si spomenúť ako to trh správal pri cenách mobilov. Možno sa dočkáme aj tabletov pod 300$ s rovnakými ak nie lepšími parametrami ako teraz :)
  Viva inováciám…! :D

 2. MAGZ píše:

  Vela vody v Tornale a vela adroid updatov vypadnu kym sa dotknu aspon ipad 1. Uboziak znasilneny prudko komercny OS, silou mocou snaziaci sa dotiahnut na hw/sw ballanced top of the noch iOS. Treba rozumiet tejto snahe ako rychlo kvaske, sikovo zlepenej a nevyladenej pre soc-less komunitu, ktora v egu svojmu apriory neprijme nic co stoji viqc nez 200 ecok, ako sokujuci sok z uspechu vyrobcu iPad a snahe dodat trhu synteticky znasilnenu alternativu. Vzdy tu boli trabanty a vzdy bently, kupujte ludia hluposti aby ste zistili ze vasa pravda je inde a stoji tie peniaze…

 3. ivo píše:

  17 aplikácií pre tablet na Androide je dostatočný argument slabého predaja tohto zariadenia :-)

 4. Jozefko píše:

  Nemyslím si že toto je to “ono” myslim si že ani z ďaleka sa nepribližuje k “Ipadu” 30% ľudi ho kupuje len kôli značke a popularite , ale aj kôli kvalite ktorá je zaručená , o niekolko rokov sa o nieakej motorle xoom ani nebude počut ale Ipad a celkovo apple tu bude dlho ak si budu držať kvalitu  a konfort ktorí apple poskytuje :)

 5. Jozef Remen píše:

  A to ste este nevideli, co planuje Acer:
  http://arstechnica.com/gadgets/news/2011/04/acers-new-honeycomb-tablet-to-compete-with-ipad-on-price.ars

  Pani. Moze mi niekto vysvetlit, kto so zdravym rozumom si kupi nieco taketo s nedoladenym Androidom, bez aplikacii, s vacsou hrubkou, hmotnostou, shitnym displejom, slabou bateriou, v lacnom plastiku za cenu o 50 USD mensiu?

  Apple nachytal zase lepicov so stiahnutymi nohavicami (zlepime dako HW, nalepime lubovolny OS ktory najdeme a snad nejak to bude zlepene).

  Nemozu konkurovat ani kvalitou, ani cenou a softwarom uz vobec nie (kedze ziadny SW nemaju)

Komentáre sú uzavreté.

Partneri

MacBlog newsletter
Inzercia