Apple obmedzuje výrobu dotykových displejov pre konkurenčných výrobcov tabletov

Najnovšie správy naznačujú, že dominancia Applu na trhu tabletov má negatívny vplyv na konkurenčných výrobcov. Vzhľadom na skúsenosť s nedostatkom dotykových displejov v čase predstavenia prvého iPadu Apple uzavrel miliardové kontrakty, aby zaručil, že v prípade iPadu 2 sa nič podobné nestane a dotykových panelov bude dostatok. iPad 2 je napriek tomu nedostatkovým tovarom. Konkurencia je na tom ešte horšie. RIM, ktorý spustí 19. apríla predaj svojho 7″ tabletu PlayBook, ho mal údajne v pláne predávať už o mesiac skôr. Okrem testovania softvéru je za to zodpovedná hlavne nedostatková kapacita výrobcov dotykových displejov, keďže obrovskú časť vyrobeného objemu už má rezervovanú Apple.

BlackBerry PlayBook
komentárov
  1. je to chyba výrobcov. Však už dávnejšie bolo jasné, že dopyt po dotykových displejoch bude enormný. Keby sa firmy včas zobudili, mohli mať astronomické zisky si myslím :) Ich nepružnosť pocítime hlavne my zákazníci ale aj celý tabletový sektor :(

  2. Toto nie je nic nove pod slnkom, Apple spravil to iste v pripade flash pamati po uspechu modelu iPod nano a pred uvedenim iPhone a iPod touch :)

    Nuz, niekto len rozprava v mediach, co ON chysta a ake to bude bombove a niekto maka, vyraba a predava. Tak trochu mi to pripomina „odbornikov“ z krcmy 3. cenovej, ktori cely den nasavaju, nikdy nic neurobili ale buchaju po stole co by oni dosiahli keby! a ako by to vycistili, keby!

  3. Chyba je na strane vyrobcov touchov – apple nemoze za to, ze vyrobca nepostavi dalsie vyrobne kapacity, resp. aj tie co postavi hned ponuknu applu, lebo su pre nich vynosnejsi. Pride mi to ako taky alibizmus, kedy non vyrobca place ako by oni predavali stovky milionov tabledov denne, keby nemali blokovane dodavky touch screenom velkym, zlym applom.

    Ved nikto im nebranil, aby prisli s tymto celym mega ryžovacim businessom ako prvy, mohli byt oni na koni a skupovat vyrobne kapacity vsade kde sa len da.

    p.

  4. Nemali na to ani pred tym ked zil ipad1, vid net reviews. Cil placu ze nemozu pustis shit2 ktory aj tam nebude stihat apple ipad2. Neviem predat budem plakat cez media, asi tak…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Apple vydá nové verzie svojich OS už dnes!

Apple v rámci svojho včerajšieho eventu, na ktorom predstavil nové Apple Watch Series 6, Apple Watch SE, iPad 8 či iPad…