Migration Assistant v Mac OS X Lion prinesie možnosť prenášať dáta aj z PC

Migration Assistant je utilita, vďaka ktorej je prechod zo starého Macu na nový elegantnou a bezbolestnou procedúrou. Nový Mac stačí pripojiť k inému Macu cez sieť, k Time Machine zálohe alebo externému disku a všetky dáta a informácie sa automaticky prenesú aj na nový počítač. Po spustení nového Macu potom uvidíte všetko v takom stave, v akom ste to mali na vašom predošlom Macu, odpadajú tak starosti s inštaláciou a nastavovaním aplikácií, kopírovaním dát a podobne. To všetko však doteraz platilo len pri prechode z Macu. Switcheri predchádzajúci z Windows PC to mali komplikovanejšie.

Migration Assistant PC

S Mac OS X Lion už odpadne aj tento problém. Migration Assistant totiž bude dostupný aj pre prenos dát z počítača s Windowsom. Prechod z Windowsu na Mac sa tak značne uľahčí, aj keď vzhľadom na rozdieľnosť systémov sa asi nenájde switcher, ktorý by si vďaka Migration Assistant nevšimol, že je na novom Macu. Inštalácia nových aplikácií tak bude aj naďalej nutná, základné informácie a dáta by sa však mali preniesť automaticky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.