Migration Assistant v Mac OS X Lion prinesie možnosť prenášať dáta aj z PC

Migration Assistant je utilita, vďaka ktorej je prechod zo starého Macu na nový elegantnou a bezbolestnou procedúrou. Nový Mac stačí pripojiť k inému Macu cez sieť, k Time Machine zálohe alebo externému disku a všetky dáta a informácie sa automaticky prenesú aj na nový počítač. Po spustení nového Macu potom uvidíte všetko v takom stave, v akom ste to mali na vašom predošlom Macu, odpadajú tak starosti s inštaláciou a nastavovaním aplikácií, kopírovaním dát a podobne. To všetko však doteraz platilo len pri prechode z Macu. Switcheri predchádzajúci z Windows PC to mali komplikovanejšie.

Migration Assistant PC

S Mac OS X Lion už odpadne aj tento problém. Migration Assistant totiž bude dostupný aj pre prenos dát z počítača s Windowsom. Prechod z Windowsu na Mac sa tak značne uľahčí, aj keď vzhľadom na rozdieľnosť systémov sa asi nenájde switcher, ktorý by si vďaka Migration Assistant nevšimol, že je na novom Macu. Inštalácia nových aplikácií tak bude aj naďalej nutná, základné informácie a dáta by sa však mali preniesť automaticky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.