Internetový prehliadač Safari s WebKit 2 v Mac OS X Lion bude rýchlejší a stabilnejší

Vývojári už majú k dispozícii prvú verziu pripravovaného operačného systému Mac OS X Lion, a tak sa na internet dostávajú informácie o ďalších novinkách a zaujímavostiach, na ktoré sa môžeme tešiť už toto leto. Zásadnou zmenou má prejsť aj internetový prehliadač Safari, ktorý bude používať WebKit 2. Hlavnou výhodou je, že podobne ako v prehliadači Chrome od Googlu, aj v Safari budú procesy týkajúce sa internetového obsahu (JavaScript, HTML a podobne) oddelené od procesov používateľského prostredia. Pre samotných používateľov to znamená rýchlejšie a stabilnejšie surfovanie spôsobené tým, že ak stránka zamrzne alebo spadne, ovplyvní to len konkrétnu záložku, nie celý internetový prehliadač.

Safari Top Sites
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.