Je to tu: Apple spustil iTunes Music Store už aj u nás!

Pred pár rokmi išlo len o zbožné prianie a málokto veril, že sa k nám iTunes Music Store niekedy dostane. Pred pár hodinami bolo ťažko uveriteľné, že by sa k nám mal dostať už v októbri. Apple nás však príjemne prekvapil a iTunes Music Store spustil nečakane už teraz. Music Store nájdete klasicky cez iTunes na vašom Macu alebo PC, kde stačí vybrať iTunes Store a na hornej lište uvidíte, že k App Store už pribudla aj položka Music. Na iPhone, iPode touch alebo iPade stačí spustiť aplikáciu iTunes.

Konečne sme sa dočkali, iTunes Music Store je už aj na Slovensku.

iTunes Music Store sa u nás ešte len rozbieha a je preto možné, že vám niektoré jeho funkcie nebudú fungovať. Ani ponuka hudby ešte nie je finálna a stále sa dopĺňa. Ak vám ešte Music Store nefunguje, nezúfajte, pravdepodobne sa to v priebehu niekoľkých hodín zmení. Okrem Slovenskej a Českej republiky sa iTunes Music Store spúšťa aj v Bulharsku, na Cypre, Estónsku, Litve, Lotyšsku, Maďarsku, na Malte, Poľsku, Rumunsku a Slovinsku.

Pri zbežnom testovaní prebehol nákup hudby bez problémov. Zatiaľ však ide len o Music Store, filmy a televízne relácie si zatiaľ kúpiť ani požičať nemôžete. Skôr či neskôr ale určite dospejeme aj k tomu. V európskych krajinách, kde už Music Store dostupný bol, sa v tomto čase začína sprístupňovať práve ponuka filmov a relácií. To isté platí aj pre iBookstore, ani v ňom u nás ešte platené tituly nie sú.

Funguje vám Music Store? Aká bola vaša prvá zakúpená pieseň alebo album?

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend