Aj iBookstore si už razí cestu na naše trhy

itunesconnect-territory

Po nečakanom spustení iTunes Music Store máme opäť ďalší dôvod na radosť. Ako informuje blog Pigs, Gourds, and Wikis, predajcovia kníh si môžu v nastaveniach vybrať 25 nových krajín ako cieľový trh. Doteraz mohli predávať len v USA, Veľkej Británii, Francúzsku, Nemecku, Austrálii a Kanade. Aj na Slovensku ste si síce mohli sťahovať knihy z iBookstore, no išlo len o klasiku, ktorá je k dispozícii zadarmo. Nové platené tituly dostupné neboli.

Vydavateľstvám sa otvárajú dvere aj na naše trhy. Zdroj: Pigs, Gourds,  and Wikis

To by sa malo teraz zmeniť. Aj keď v súčasnosti ešte žiadne novinky v iBookstore nie sú, časom by sa tam mohli dostať aj najnovšie bestsellery ako napríklad očakávaný životopis Steva Jobsa hneď po vydaní. To, či pôjde aj o knihy v slovenskom a českom jazyku, bude zrejme závisieť od aktivity našich vydavateľov. Okrem Českej a Slovenskej republiky sa medzi podporované krajiny dostali aj Belgicko, Bulharsko, Cyprus, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Grécko, Maďarsko, Holandsko, Írsko, Litva, Lotyšsko, Luxembursko, Malta, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Rumunsko, Slovinsko, Švédsko, Švajčiarsko a Taliansko. Poslednou časťou iTunes Store, ktorá u nás ešte nie je dostupná, je predaj filmov a televíznych relácií, no aj to je určite na dobrej ceste.

Využívate služby iBookstore? Aké knihy ste si už odtiaľ stiahli?

Viac článkov na tému

5 komentáre v archíve

 1. peto píše:

  Mam zaciatocnicku otazku: stiahol som si na pokus jedne free knihu na Macu. Otazka – v com ju otvorim? Ma koncovku epub, co mi nerozoznam Mac. Aky je spravny postup? Vdala ta rady!

 2. Mac user píše:

  TO Peto: epub otvoris napr. v programe Stanza alebo Calibre. A samozrejme na Iphone, Ipade alebo Ipod touch v iBooks.

 3. Jozef Remen píše:

  peto: skus Alice na App Store pre Mac, alebo samozrejme furu citaciek na iPad – ako Stanza alebo iBooks.

  Calibre je dobry, ale skor ako katalogovac a prevodnik formatov kniziek (pouzivam ako server knih pre iPad a iPhone), nie uz tak na citanie knih na Macu.

  V principe je ale ePub len zazipovany XML subor a CSS. Staci teda namiesto pripony epub zmenit na .zip, rozbalit a citat v nejakom prehliadaci…

 4. rackom píše:

  Akurat som siel povedat, ze sa daju kupovat knihy v tom iBookstore … pozeram ze napriklad Dan Brown tam je a tak podobne. Hadam sa to rozrastie rychlo o nove tituly.

 5. Boo píše:

  No zda sa ze budu musiet vyhladavanie poprerabat. Ponuklo mi to totiz knihy v nemcine pricom nazov som daval anglicky. Nejaky filter na jazykovu verziu tam teraz dat neviem.

Komentáre sú uzavreté.

Inzercia

Partneri

MacBlog newsletter
Inzercia