Apple má spustiť predaj hudby na Slovensku už v októbri spolu s ďalšími krajinami

Už v októbri sa má iTunes Store s hudbou rozšíriť do ďalších desiatich krajín Európskej únie, medzi ktorými bude aj Slovensko a Česko. Vyplýva to z informácií od poľského denníka Rzeczpospolita, českého portálu SuperApple.cz a zmenách v zmluvných podmienkach na slovenskom iTunes Store.

S prvými informáciámi, že iTunes Store sa v dohľadnej dobe rozšíri do desiatich nových krajín, vyrukoval dnes ráno poľský denník Rzeczpospolita. Zdroj z hudobného priemyslu sa poľskému denníku údajne zverili, že medzi krajinami, kam sa rozšíri predaj hudby, sa naisto objaví Poľsko, Česko a Maďarsko. Ďalšími zo siedmich šťastných krajín by podľa špekulácií MacRumors mohli byť Slovensko, Estónsko, Litva, Lotyšsko, Slovinsko, Bulharsko a Rumunsko.

Informáciu vzápätí na svojej facebookovej stránke potvrdil aj portál SuperApple.cz. „Keď už to v Poľsku uniklo, netreba to utajovať: áno, iTunes Music Store pre nás bude v októbri, je to skutočne tak a máte sa na čo tešiť,“ píše český server na sociálnej sieti. Poľský denník október uvádza ako prvý možný termín.

Aj keď český server o Slovensku nič nehovorí, je veľmi pravdepodobné, že sa obchod zjaví aj u nás. V Európskej únii je totiž už len dvanásť krajín, kde iTunes Store zatiaľ nefunguje. Ak sa má teda obchod otvoriť v desiatich z nich, Slovensko má dobré šance.

Navyše sa dnes zmenili zmluvné podmienky v slovenskom iTunes obchode tak, že umožňujú aj predaj hudby. „Boli pridané obchodné podmienky iTunes Store s cieľom zabezpečiť dostupnosť hudby, hudobných videí, zvonení a súvisiacich funkcií,“ uvádza sa medzi zmenami v iTunes (za tip ďakujeme čitateľovi Martinovi).

V novootvorených európskych obchodoch sa bude podľa dostupných informácií predávať zatiaľ len hudba. Filmy a seriály dostupné nebudú. Apple informáciu zatiaľ oficiálne nekomentoval.

Foto: Wikimedia/Apple

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend