AirMusic – streamovanie hudby z iPhonu na Playstation 3, Xbox 360 alebo PC

AirMusic je jedna z tých aplikácií, ktoré jednoducho robia to, čo majú. Ak vlastníte iPhone, iPod touch alebo iPad a radi by ste hudbu z neho streamovali na herné konzoly Playstation 3, Xbox 360 alebo počítač s Windows Vista alebo Windows 7, s AirMusic je to hračkou. Všetko čo musíte v aplikácií nastaviť je zapnúť zdieľanie. Všetka hudba, ktorú máte v iPode, tak bude automaticky prístupná aj spomínaným zariadeniam. Jedinou podmienkou je, aby boli na rovnakej Wi-Fi sieti. Potom už stačí na PS3, Xboxe 360 alebo vo Windows Media Playeri na PC nájsť hudobnú knižnicu a z ponúkaných zariadení vybrať to vaše.

AirMusic na iPhone AirMusic je v App Store k dispozícii za 0,79 EUR. Minimálnymi požiadavkami sú iPhone, iPod touch alebo iPad s iOS 4.2 a novším, a aspoň 50 MB voľného priestoru, ktorý je nutné pre plynulé fungovanie. Nevýhodou, ktorá sa ale väčšiny slovenských používateľov kvôli nedostupnosti iTunes Music Store na Slovensku netýka, je, že AirMusic nedokáže streamovať staršiu zakúpenú hudbu, ktorá ešte obsahovala DRM ochranu. Na Playstation 3 funguje aplikácia tak, ako je sľubované, s Xboxom 360 sme ju síce netestovali, ale podľa oficiálnych dostupných informácií je možné, že začiatok prehrávania hudby bude o pár sekúnd oneskorený.

O svoje skúsenosti sa môžete s ostatnými podeliť v diskusii pod článkom.

Viac článkov na tému

9 komentáre v archíve

 1. enko píše:

  je sanca ze to bude fungovat aj v spolupraci s internetovym radiom ? teda ak by som si spustil hudbu nie z iphone ale pustim si napr. aplikaciu FUN RADIO a viem to potom streamnut na ps3 ?

 2. jas píše:

  to znamena ze to je DLNA klient pre iOS ?

 3. den píše:

  Parada, viac clankov a takychto zaujimavych aplikaciach na macblogu! :-)
  Mimochodom.. zda sa mi to, alebo tie screenshoty su z JB iPhonu? Co znamenaju tie MB pri hodinach?

 4. kosho píše:

  Pozna niekto software ktory streamuje audio/video sucasne na TV?
  Vopred dakujem

 5. Sanchez píše:

  :kosho

  pokial tvoja telka podporuje DLNA tak odporucam XBMC http://xbmc.org/

 6. Joe píše:

  Googluju jak o zivot a jsem asi jedinej na svete komu ta aplikace nefunguje..:-) xbox, mac mini i iphone mam na stejny wifi a nic nevidi… 

 7. Vaše meno píše:

  Ani mne nic nenašlo na pc s rovnakým wi-fi

 8. Jouda píše:

  Mam x360 přes wifi a aplikace mi najde uplny ho*no. Takže první věta článku:”AirMusic je jedna z tých aplikácií, ktoré jednoducho robia to, čo majú.” mě opravdu pobavila :-D.

 9. XXX píše:

  Ide to … Neviete nahodou o podobnej aplikacii, ale na pozeranie fotiek – iPhone – PS3 ? Vdaka !

Komentáre sú uzavreté.

Partneri

MacBlog newsletter
Inzercia