Google spustil službu pre bezdrôtovú tlač z iOS zariadení podobnú AirPrintu od Apple

Google predstavil novú funkciu pre mobilné zariadenia vrátane iOS zariadení – Google Cloud Print. Vďaka tejto funkcii budete môcť tlačiť e-maily a prílohy (vo formátoch ako .pdf alebo .doc) z Gmailu, prípadne dokumenty z Google Docs, na vášom iPhone napríklad po ceste do práce, kde si po príchode už len vyberiete z tlačiarne pripravené materiály.

Google Cloud Print

Služba sa spustila najprv pre používateľov z USA, no hlavnou nevýhodou je to, že Google Cloud Print zatiaľ vyžaduje Windows 7, Vista alebo XP s internetovým prehliadačom Google Chrome pre prepojenie služby s vašou tlačiarňou. Google však sľúbil, že podpora pre Mac a Linux príde už čoskoro.

AirPrint od Apple síce podporuje väčšie množstvo aplikácií, no na rozdiel od Google Cloud Print vyžaduje, aby ste boli na rovnakej Wi-Fi sieti ako tlačiareň, o obmedzenom počte podporovaných tlačiarní nehovoriac.

komentárov
 1. lidi mám prosbu kto má doma iPad aj iPhone 4 aj iPad camera connection kit skulste to pripojiť na iPhone ZE či to bude fungovať rád by som si to totiž kúpil kiphone len neviem či to spolu funguje zistite to teda niekto dik

  0
  0
 2. Nie len chcem zistit ci to ,, USB” funguje aj na iphone. Na youtube su videa ze sa k tomu pripoji klavesnica, fotak, usb kluc proste vela veci
  Takze len chcem vediet ze ked pripojim ten set k iphone a do toho setu dam nekake usb ci mi bude normalne pracovat rovnalo na ipad ako aj na iphone

  0
  0
 3. ahoj, mam doma iPhone4, iPad a aj Camera Connection Kit.
  iPad:
  – ked dam do neho redukciu s SD kartou, bez problemov mi do neho natiahne fotky.
  – ked dam do neho USB redukciu, a pripojim fotoaparat ci kameru, stiahne mi fotky do iPadu, ale video mi to v iPade ani neukaze.

  a v iPhone si co chcel?

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.