Nový iPad a iPhone sa možno budú dať využiť na bezkontaktné platby

Nasledujúca generácia iPhonu a iPadu bude vybavená technológiou near field communication (NFC), ktorá umožňuje komunikovať dvom zariadeniam na krátku vzdialenosť a dokáže zastrešiť napríklad bezkontaktný platobný systém. Pre spravodajskú agentúru Bloomberg to potvrdil konzultant Richard Doherty, odvolávajúc sa na hardvérových inžinierov pracujúcich pre Apple.

Technológia NFC, ktorá je veľmi podobná RFID, umožňuje prenášať na vzdialenosť niekoľkých centimetrov rozličné informácie a súbory. V decembri túto funkciu ponúkol googlovský telefón Nexus S a podpora je rovnako v systéme Android.

iPhone NFC  

Foto: ilustračné (Apple/iStockpho­to)Bloomberg špekuluje, že Apple by  mohol spustiť systém bezkontaktných platieb prepojený s používateľovým  účtom v iTunes store, čo by vec výrazne zjednodušilo. Apple by mohol  podľa Richarda Dohertyho dokonca skutočne naštartovať doterajšiu pomalú  adaptáciu tejto technológie.

Agentúra Bloomberg však uvádza aj to, že plány firmy Apple sa môžu zmeniť a funkcia môže byť odložená. Novinka znie napriek tomu celkom reálne, keďže minulý rok najal experta na near field communication Bengamina Vigiera.

Viac článkov na tému
Diskusia k tomuto článku nebola povolená.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend