Golden Master verzia Mac OS X Lion neobsahuje tradičné úvodné video pre prvé spustenie Macu

Ako ste sa na MacBlog.sk mohli dočítať, Apple už vypustil Golden Master verziu operačného systému Mac OS X Lion, čo znamená, že od finálnej verzie pre verejnosť nás skutočne delí už len niekoľko dní. Množstvo vývojárov tak už malo možnosť okúsiť, ako bude verzia systému Mac OS X Lion predávaná verejnosti vyzerať. Zaujímavé zmeny sa týkajú aj známeho úvodného videa, ktoré bolo prítomné v predošlých verziách Mac OS X.

  Počas prvého spúšťania nového Macu alebo čerstvo nainštalovaného operačného systému Mac OS X sme boli doteraz zvyknutí na privítacie video, ktoré zobrazovalo slovo „Vitajte“ v niekoľkých rôznych jazykoch. Privítanie bolo sprevádzané piesňou Exodus Honey od Honeycut.

Setup Assistant vás zoznámi so scrollovaním v Mac OS X Lion. Zdroj:  MacRumors.com

Prvé spustenie Golden Master verzie Mac OS X Lion však neprináša žiadne nové ani staré uvítacie video. Mac OS X Lion vám namiesto toho ukáže hneď Mac OS X Setup Assistant, ktorý vás prevedie základnými krokmi potrebnými pre nastavenie Macu. Obsahuje aj časť venovanú zoznámeniu sa so scrollovaním v Mac OS X Lion, pričom tá je prispôsobená podľa toho, či používate myš alebo trackpad.

Samozrejme, uvítacie video by Apple ešte do finálnej verzie mohol na poslednú chvíľu pridať, no takýto postup by bol nezvyčajný. V predaji by mala byť do dvoch týždňov exkluzívne cez Mac App Store za cenu 23,99 EUR (29,99 USD).

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend