Consumer Reports neodporúčajú ani CDMA iPhone 4 – aj ten má podľa nich problémy so signálom

Consumer Reports sú pomerne dôležitým a vplyvným zdrojom hodnotení a recenzií, na ktoré sa mnoho zákazníkov obracia pred nákupom novej elektroniky. Práve preto majú ich závery pomerne veľkú váhu a firmám na nich záleží. Je trochu zarážajúce, že napriek tomu, že sa iPhone 4 umiestnil v ich rebríčkoch hodnotenia na najvyšších miestach, Consumer Reports ho aj tak neodporúčajú. Dôvodom majú byť „Antennagate“ problémy so signálom, teda známe miesto, po chytení ktorého v oblastiach so slabým signálom poklesne intenzita signálu, čo môže viesť aj k ukončeniu hovoru. Predaje iPhonu 4 však ukazujú, že v praxi má s klesajúcim signálom problémy len minimálne množstvo používateľov.

Po predstavení CDMA iPhonu 4 pre amerického operátora Verizon s novým systémom antén po obvode telefónu sa vo všeobecnosti očakávalo, že spomínané problémy so signálom budú minulosťou. Z časti tomu malo byť aj kvôli tomu, že Verizon má oproti AT&T v USA kvalitnejšie pokrytie, a teda používatelia sa menej často dostanú do oblasti so slabým signálom. Napriek tomu, že vo všeobecnosti je kvalita hovorov na CDMA iPhone s mobilným operátorom Verizon hodnotená lepšie ako na GSM iPhone s AT&T, aj na upravenom iPhone 4 sa podarilo reprodukovať podobné problémy s „death gripom“ a novým „death hugom“.

Zdá sa, že to isté sa podarilo aj redaktorom Consumer Reports, ktorí podobne ako pôvodný iPhone 4, ani CDMA verziu neohodnotili ako „odporúčanú“. Podľa reakcií na amerických serveroch je tento problém v prípade CDMA iPhonu 4 prítomný len v teoretickej rovine a reprodukovateľný v laboratóriu, v bežných podmienkach je spadnutie hovoru kvôli „nesprávnemu“ uchopeniu takmer nemožné.

Skutočný problém s hodnotením Consumer Reports je však inde. Množstvo konkurenčných smartfónov totiž taktiež trpí poklesom signálu pri určitom obopnutí telefónu rukou. Na rozdiel od iPhonu však nikomu nestáli za takúto medializáciu a rovnako ako v prípade iPhonu samotných používateľov nijak zvlášť netrápili. Zásadným rozdielom ale je, že aj keď trpia rovnakými problémami, Consumer Reports ich neváhajú odporúčať. Vyzerá to tak, že jediným smartfónom, pri ktorom vás bežný jav poklesu signálu má odradiť od kúpy, je iPhone. To, či je to spôsobené obrovskou popularitou, rozšírením alebo jednoducho viditeľnosťou miesta, ktoré pokles spôsobuje, je už predmetom špekulácií. Istotne však problémy nie sú tak veľké, inak by sa iPhony 4 nepredávali v takých množstvách po celom svete.

Viac článkov na tému

5 komentáre v archíve

 1. ccd píše:

  Consumer Reports chce asi aby apple pritlacila obalku na ich stole.
  Alebo skor kufrik ;)

 2. Paco píše:

  Už to je trapné, mne vôbec nepadá signál, naopak. Asi je to ešte lepšie ako na 3GS :-)

 3. ccd píše:

  no rozhodne na ip4 mam lepsi signal ako na nokii e50 napr

 4. Karolko píše:

  Z vlastnej skusenosti mozem povedat, ze na iPhone 4 mi doma hovorili bezne padali a celkom ma to nas.eralo. Po zalozeni obalu, co poslal Apple v ramci reklamacie sa to zlepsilo a uz mi doma hovor nepadol. Takze treba na to urcite prihliadat pri kupe. V kazdom pripade ten obal sa zide.

 5. roko píše:

  potom co po nich nestekol ani psik tak sa ozvali opat .. ja si neviem predstavit uzivatela odporucajuceho consumer reports a tie ich platene recenzie..

Komentáre sú uzavreté.

Partneri

MacBlog newsletter
Inzercia