Tiny Wings – ďalší App Store fenomén? Nulový marketing nakoniec priniesol prvé miesta spomedzi platených aplikácií

Andreas Illiger je vývojár, ktorého hra Tiny Wings je v App Store dostupná len desať dní a už sa jej podarilo obsadiť prvé miesta vo svetových iTunes App Stores. Výnimkou nie sú ani americký alebo slovenský App Store, kde je taktiež na prvom mieste spomedzi platených aplikácií. Zdá sa, že pôjde o ďalší fenomén podobný hrám Angry Birds, Doodle Jump či Cut the Rope, ktoré sú všetky dostupné na iPhone za rovnakú cenu – 0,79 EUR. Obrovskej a najmä rastúcej popularite sa táto hra teší napriek tomu, že mala nulový marketing.

Tiny Wings Možno sa pýtate, o čo vlastne v hre, ktorá v USA po takmer roku „vládnutia“ zosadila z prvého miesta hru Angry Birds, ide. Paradoxne, aj v Tiny Wings sú v hlavnej úlohe vtáky, konkrétne jeden, ktorého ovládate. Jeho snom je lietať avšak má to jeden háčik – jeho krídla sú veľmi malé. Našťastie je však krajina plná kopcov, z ktorých môže skákať. Viac vám toho o hre prezradí nasledujúce video:

   

Okrem príjemnej grafiky láka Tiny Wings aj jednoduchým ovládaním. Keď idete z kopca, musíte sa držaním prstu na obrazovke rozbehnúť, do kopca ho zase zdvihnete a vták na dlhšiu alebo kratšiu chvíľu vzlietne. Cieľom je dostať sa čo najďalej, pričom prostredie ostrovov je unikátne a stále sa mení.

Tiny Wings

Samozrejme, Tiny Wings nie je prvou hrou, ktorá predbehla v rebríčkoch platených hier Angry Birds, avšak vždy to bola len krátkodobá záležitosť. Či bude výnimkou alebo aj Tiny Wings o pár dní či týždňov uvoľní prvé miesto hre Angry Birds ukáže až čas a samotní hráči.

Hra Tiny Wings je dostupná len v jedinej verzii určenej pre iPhone. Za 0,79 EUR si ju môžete stiahnuť z App Store. Vyžaduje iPhone, iPod touch alebo iPad s iOS 3.1 a novším.

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend