Apple zrejme grafické akcelerátory AMD opäť vymení za NVIDIA

Podľa najnovších správ by sa do Apple počítačov opäť mali vrátiť grafické karty od výrobcu NVIDIA. Po niekoľkoročnej snahe Applu nahradiť všetky grafické akcelerátory od NVIDIE riešeniami od AMD by sme tak mohli v budúcoročných aktualizovaných Macoch vidieť opačný proces. Otázne však je, či sa to bude týkať aj najmenších notebookov. V nich totiž miesto pre samostatné grafické karty nie je a Apple tak volí najnovšie procesory od Intelu, ku ktorým však musí použiť integrované grafické riešenia od Intelu. Ich výkon sa ale v ostatných rokoch zlepšuje, a tak už nejde o tak ťažkú voľbu.

Pri zmenšujúcom sa trhu samostatných grafických kariet pre notebooky by tak mohli produkty NVIDIA zohrávať hlavnú úlohu najmä v drahších MacBookoch Pro, iMacoch a Mac Pro. Zaujímavé bude sledovať, aký grafický akcelerátor sa ocitne v novom ultratenkom 15″ notebooku od Apple, o ktorom sa síce špekuluje už dlho, no stále sa nevie ani len to, či sa bude patriť k MacBookom Air alebo MacBookom Pro.

Ako ste na tom vy? Preferujete viac AMD/ATI, NVIDIU alebo vám stačí ultratenký MacBook Air s integrovanou grafikou od Intelu?

Viac článkov na tému

Diskusia je archivovaná, nie je možné prispievať.

Partneri

Inzercia

Send this to a friend