Apple Event: Nové príslušenstvo pre iPad 2 – iPad Smart Cover a HDMI adaptér

iPad 2 nie je jedinou zásadnou novinkou, ktorú dnes Steve Jobs v mene Apple predstavil. Možno si poviete, že príslušenstvo nie je nič podstatné a nestojí za pozornosť. Apple však opäť dokázal, prečo sa tak výrazne líši od konkurencie. Aj na tak jednoduchej veci, akou je puzdro pre iPad 2, si zamestnanci dali záležať natoľko, že nejde len o obyčajný ochranný prvok, ale produkt hodný obdivu.

iPad 2 Facetime

iPad Smart Cover

Ako už názov napovedá, iPad Smart Cover nie je len ďalšie obyčajné puzdro. Smart Cover dokáže iPad nielen ochrániť, ale aj prebudiť zo spánku, štýlovo obliecť a poslúži aj ako stojan. O prichytenie sa pritom postarajú silné magnety, nie je potrebné žiadne lepenie, a nie je ani fixne pripevnený skrutkami. Vďaka špeciálnemu tvaru ho môžete poskladať do rôznych polôh – na písanie, na FaceTimovanie alebo pozeranie videa. Magnetické prichytenie zaistí, že puzdro okamžite padne presne na svoje miesto. Špeciálny povrch na vnútornej strane puzdra vyčistí v zatvorenej polohe displej. Pri vývoji iPadu 2 mysleli na Smart Cover, pri vývoji Smart Cover mysleli na iPad 2 – aj preto by sme mali vnímať túto kombináciu skôr ako jedno zariadenie a nie dva produkty.

iPad 2 puzdro Smart Cover

iPad Smart Cover bude dostupný v desiatich rôznych farbách, pričom päť z nich je v koženom prevedení. Cena je stanovená na 39 USD, resp. 69 USD za koženú verziu.

iPad 2 puzdro Smart Cover

Dock connector → HDMI adaptér

iPad 2 HDMI adaptér Ďalšou novinkou, ktorú si k iPadu 2 budete môcť dokúpiť, je nový Dock connector → HDMI adaptér. Prostredníctvom neho pripojíte iPad 2 k akémukoľvek HDMI kompatibilnému zobrazovaciemu zariadeniu, či už HD televízoru vo vašej obývačke alebo projektoru v práci. Okrem HDMI poskytuje aj ďalší Dock connector, vďaka čomu sa vám už nestane, že sa iPad vybije počas spustenej prezentácie alebo filmu.

Čo uvidíte na veľkej obrazovke? Presne to čo na iPade. Ide o tzv. Video Mirroring. Pre nastavenie obrazového výstupu nebudú potrebné žiadne nastavenia, všetko funguje automaticky. Obraz na zobrazovacom zariadení pritom reaguje aj na orientáciu iPadu, ak teda otočíte tablet, otočí sa aj obraz na HDTV. Adaptér podporuje všetky aplikácie a výstup vo Full HD (1080p). Cena je stanovená na 39 USD.

iPad 2 HDMI adaptér
komentárov
  1. Parada. Paci sa mi ten Cover. Hlavne skutocnost, ze vsetci 3to stranny vyrobcovia puzdier, ktori uz narobili puzdra aby sa napakovali, mozu to vsetko vyhodit do smetiaku, jednak nebudu pasovat na novy tvar presne a jednak si to nikto zrejme nekupi. Od Applu skvely strategicky tah aj zaujimave riesenie

  2. ešte mi niekto povedzte, ako to funguje pri Full HD výstupe, keďže iPad má len 768 riadkov – prepočítava sa to na 1080? A aj HD video? A aplikácie sú zrejme naprogramované na rozlíšenie iPadu…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť