App Store dosiahol 10 miliárd stiahnutí, výherca súťaže získal darčekovú poukážku v hodnote 10 000 USD

Pred približne týždňom spustil Apple počítanie stiahnutých aplikácií, pričom hranica, ktorá sa mala dosiahnuť, je 10 miliárd stiahnutí. Zároveň Apple oznámil, že šťastlivec, ktorý si stiahne práve aplikáciu, ktorá túto hranicu presiahne, získa darčekovú poukážku pre iTunes Store v hodnote 10 000 USD.

App Store 10 miliárd stiahnutí

10 miliárd stiahnutí bolo prekonaných už tento víkend a výhercom sa stal Gail Davis z Veľkej Británie, ktorý si stiahol bezplatnú aplikáciu Paper Glider. Pre porovnanie, kým iTunes Store dosiahol 10 miliárd stiahnutých piesní, prešlo takmer sedem rokov od jeho spustenia v roku 2003. App Store to zvládol za dva a pol roka.

Viac článkov na tému

10 komentáre v archíve

 1. mysteria píše:

  “Pre porovnanie, kým iTunes Store dosiahol 10 miliárd stiahnutých piesní, prešlo takmer sedem rokov od jeho spustenia v roku 2003. App Store to zvládol za dva a pol roka.”

  Len s tým rozdielom, že ak nemá človek jailbreak, tak jediná možnosť ako stiahuť aplikáciu je app store. Pri hudbe je tých možností xyz…

 2. piggee píše:

  Hlavne je viac krajin, kde app store funguje..

 3. trulo píše:

  preco na obrazku apple pisu 10bilionov a vy pisete 10 miliard ?

 4. int3r píše:

  v USA je miliarda prelozena ako bilion

 5. Andreyco píše:

  @trulo: dám ti radu, keby si sa pokúsil stiahnuť nejaký trebárs anglicko-slovenský slovník z AppStore, vedel by si, čo znamená anglické ‘billion’ (nie je všetko zlato, čo sa blyští) v našej slovenčine a k tomu si mohol aj vyhrať 10 tisíc (thousand) USD :)

 6. Suro píše:

  Rozdiel bude asi aj v tom ze mnoho (presne statistiky mi nie su zname) aplikacii v app store je free. Ale len tazko sa da najst pesnicka ci album, ktore su zadarmo :)

 7. Maroš píše:

  1 billion = 1 miliarda (ang-svk), skús hodiť do google translate ;)

 8. to trulo píše:

  necudujem sa ti, ze mas taky nick :))))))

 9. trulo píše:

  miliarda znie lepsie

 10. to trulo píše:

  1 – milion
  2- bilion (miliarda)
  3 – trilion (bilion)

Komentáre sú uzavreté.

Inzercia

Partneri

MacBlog newsletter
Inzercia