Ako fungujú multitasking gestá pre 4 a 5 prstov na iPhone?

Betaverzia iOS 4.3 umožňuje vývojárom testovať nové dotykové gestá pre ovládanie iPadu, ktoré za použitia 4 alebo 5 prstov nahradzujú funkcie tradične ovládané mechanickým Home tlačidlom. V druhej betaverzii však Apple objasnil, že verejnosť túto funkciu v iOS 4.3 po vydaní nebude mať sprístupnenú a spoločnosť len chcela získať odozvu od vývojárov. iPad je so svojou veľkou obrazovkou na takéto dotykové gestá ako stvorený, no mnohým napadlo, ako a či vôbec by fungovali na iPhone.

Nové multitasking gestá na iPhoneNa YouTube sa objavilo video, na ktorom máte možnosť vidieť gestá pre 4 a 5 prstov aj na menšej obrazovke iPhonu. Ako vidíte, na rozdiel od iPadu, nie sú tieto gestá na iPhone veľmi praktické. Napriek tomu sa však objavili špekulácie, že Apple interne testuje tieto gestá na iPhone 4.

komentárov
 1. no za
  a: multitouch gesta by boli na iphone super, kedze doteraz funguju v podstate iba okrajovo (vybavim si iba zoom a rotate)

  b: museli by byt ale optimalizovane. naco z 2 prstov skakat hned na 4 a 5, iba za to aby to bolo rovnake ako na iPade. stacilo by zredukovat o 2, tj 4 prstove na dvoj a 5prstove na troj. Vzhladom na to ze gesta na iphone su uz teraz redukovane (scroll jednym namiesto dvoch) a funguje to aj tak bezchybne.

  5 prstove gesta zatial niesu ani na trackpade a tam treba na gesto o prst viac kvoli hierarchii (kedze iPad/iPhone nemaju kurzor)

  0
  0
 2. Bobo (a ostatny) : ved sa ktomu Apple vyjadril že to davaju len dočastne aby uvideli reakcie použivateľov. Celkom dobry krok ako si overiť funkčnosť

  0
  0
 3. Ja som si pomocou aktivátoru (cydia) nastavil ked prejdem po statusbare z hara na dol tak sa mi otvorí multitasking. Je to veľmi praktické, rýchle a hlavne mi šetrí tlačítko lebo to po 3 mesiacoch začalo blbnúť. Zase ked podržím prst na sratusbare, tak sa mi aplikácia zavrie.

  0
  0
 4. Já to nechápu. Proč se nepoužijí na gesta 2 prsty? Vždyť ty jsou téměř nevyužité, kromě zvětšování a zmenšování. Ale gesta ala scroll jak na MacBooku se nepoužívají. A stejně tak nejsou využité gesta pro 3 prsty. To si myslím, že je tak rozumné ergonomické maximum co iPhone snese.

  0
  0
 5. Bobo: toto vo finálnej verzii nebude, takže podľa neho to nie je na iPhone super.

  jnk: problém je aj pri iPade aj pri iPhone s aplikáciami, keďže tie mali možnosť využívať ľubovoľný počet prstov. Preto to dali aj do developer verzie, aby mali feedback, či to nenarúša aplikácie. A preto zvolili aj toľko prstov, pretože plno aplikácií využíva dvojprstové gestá.

  0
  0
 6. No tak to je slusna kravina :-D Vypada to jako naprosta blbost a doufam, ze to nebude ralne pouzitelne. Uz vidim jak na svem ajfounu delam ctyrprsta gesta :-D Naprosto neprakticke.

  0
  0
 7. Na iPad je to dobrý nápad, predsalen je home button dalej od plochy, ktoru prstami ovladas, na iPhone zbytocnost, robilo by to len problemy, mozno by to nereagovalo naprvykrat kazdemu a tak by nervozne stlacil tlacidlo, ktore fungune vzdy… A kedze je v “pohybovom poli” palca, nie je nutnost ho nahradzat gestami, pri ktorych pouzivas 4 prsty…ale sikovne je nastavenie side switch-u…

  0
  0
 8. lidi mám prosbu kto má doma iPad aj iPhone 4 aj iPad camera connection kit skulste to pripojiť na iPhone ZE či to bude fungovať rád by som si to totiž kúpil kiphone len neviem či to spolu funguje zistite to teda niekto dik

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.